• Pomoce zakupione dzięki udziałowi w Programie Laboratoria Przyszłości

• 06.11.2022 13:02
        • Nasza szkoła dzięki udziałowi w Programie Laboratoria Przyszłości uzyskała 60 000 zł na zakup nowoczesnego wyposażenia.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

• Dzięki pozyskanym środkom zakupiono:

1. Narzędzia do obróbki drewna i metalu; m.in. taker, lutownica i wypalarka do drewna, stacja lutownicza, pirometr, pistolety do klejenia na gorąco, kątowniki stolarskie i in.
          2. Pomoce projektowe; m.in. różnego rodzaju klocki, model generatora siły wiatru, model konwersji energii słonecznej, modułowe pracownie przyrodnicze, zestawy edukacyjne i in.
          3. Specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym            z zakresu robotyki i mikroelektroniki; m.in. pracownia druku 3D (drukarka i długopisy), gogle VR, wizualizer, laminator A3,
          4. Sprzęt do nagrywania, rejestrowania oraz obróbki obrazu i dźwięku; aparat fotograficzny, kamera video, gimbal, mobilny system nagłośnieniowy, zestaw mikrofonów, zestaw mikroportów i in.
          5. Materiały eksploatacyjne; m.in. plastry drewniane, masa do przyklejania prac, filament do druku 3D, tempery i in.

Zakupiony sprzęt i materiały będą wykorzystywane podczas zajęć przez nauczycieli oraz uczniów na lekcjach - w szczególności techniki, fizyki, chemii, przyrody, biologii, ale także na innych, w zależności od możliwości i kreatywności.

Zakupione wyposażenie ma pomóc w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych                            i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.