• Wycieczka klas 4-6 do Wejherowa i Gdyni

• 14.11.2022 10:07
          • 19.10.2022 r. uczniowie klasy IV, V, VI byli na wycieczce w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę".

Najpierw pojechali do Muzeum piśmiennictwa i muzyki kaszubsko – pomorskiej w Wejherowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach malowania toreb i kaszubskiego hip –hopu. Uczniowie poznali postacie znane z legend kaszubskich, poszerzyli wiedzę o wierzeniach dawnych Kaszubów. Zostali zapoznani z gatunkami muzyki kaszubskiej, a następnie poznali cechy charakterystyczne gatunku muzycznego, jakim jest hip – hop. Na zakończenie stworzyli i zaśpiewali fragment utworu hip -hopowego. Następnie udali się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie aktywnie wzięli udział warsztatach „Kryptonim Experyment” oraz  „Z archiwum EXP” rozwijających umiejętności  matematyczne i przyrodnicze. Forma warsztatów – rywalizacja w grupach oraz praca nad łamaniem szyfrów sprawiły, że uczniowie ucząc się przez zabawę, zaangażowali się i chętnie współpracowali ze sobą w celu rozwiązania zagadek. Uczestnicy zwiedzili wystawę w Centrum pozwalającą na twórcze eksperymentowanie. Na zakończenie wycieczki otrzymali dwudaniowy posiłek w restauracji znajdującej się na terenie Experymentu. Pełni nowych twórczych pomysłów i mocno zmęczeni po intensywnym dniu wrócili do domów.