• Życzliwe Święto Szkoły

          • ​​​​​​29. listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z Dniem Życzliwości. 

               Obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Zawsze pamiętajmy  o tym, by uśmiech gościł na naszych twarzach nie tylko od święta, a „Najlepszym lekarstwem, którego nie da się przedawkować, jest życzliwość dla drugiego człowieka”. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym   i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko Nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

            Przedszkolaki z grupy "Biedronek" wraz z wychowawczynią Magdaleną Hering przygotowały krótki występ. Anielka trochę nieśmiało zaśpiewała piosenkę "Grzeczne słówka". Następnie Pani Magda ogłosiła wyniki głosowania na "Najżyczliwszego":

            - Najżyczliwszym nauczycielem została Pani Janina Sikorska;

            - Najżyczliwszym pracownikiem została Pani Halina Przecherka;

            - Najżyczliwszym uczniem w klasie I został Kamil Kaczmarzyk

            - Najżyczliwszym uczniem w klasie II została Elena Michalak

            - Najżyczliwszym uczniem w klasie III został Jakub Żarski;

            - Najżyczliwszym uczniem w klasie IV został Kacper Włodarczyk;

            - Najżyczliwszym uczniem w klasie V została Anna Nowicka;

            - Najżyczliwszym uczniem w klasie VI została Nikola Kaczmarzyk;

            - Najżyczliwszym uczniem w klasie VII został Wiktor Zientarski;

            Najżyczliwsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. 

            Następnie Pani bibliotekarka Agnieszka Bukowska wraz z grupą uczniów z klasy 5, którzy uczestniczą w zajęciach Klubu Czytelnika: Agatą Malinowską, Joanną Rycką, Hanną Michalak, Hanną Klinkosz, Anną Nowicką i Szymonem Kowalskim, zaprezentowali krótką inscenizację "Bajki o uśmiechu" autorstwa Jerzego Faliszka. 

            Póżniej przyszedł czas na obchody Święta Szkoły. Klasa 6 pod kierunkiem nauczycielki Anety Typy przygotowała przedstawienie o patronach roku 2022. Autorką tego przedstawienia jest Pani Ewa Sobczyńska, która do zeszłego roku uczyła w naszej szkole j. polskiego. 

            Apel ten był także okazją do wręczenia nagród, które uczniowie zdobyli w konkurach: z okazji Dnia Życzliwości, , "Razem bezpieczniej", "Szkolny konkurs Wiedzy o Patronie", matematyczno-plastyczny konkurs "Symetria w przyrodzie, sztuce i architekturze" oraz plastyczny "Stop Wojnie!".

            Kolejną i najbardziej emocjonujacą częścią obchodów były zabawy sportowe na sali gimnastycznej. Uczniowie podzielni zostali na cztery mieszane grupy, w skład których weszli uczniowie z każdej klasy. Na koniec każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę sponsorowaną przez Radę Rodziców. 

            Najżyczliwsi

            Nagrodzeni w konkursach

            Przedstawienie "Patroni roku 2022"

            Sportowe zmagania

          • SYMETRIA W ARCHITEKTURZE, SZTUCE I PRZYRODZIE

          • Szkolny konkurs matematyczno-plastyczny dla klas 4-8

            SYMETRIA W ARCHITEKTURZE, SZTUCE I PRZYRODZIE

             

            W ramach innowacji „Bliżej matematyki” klasy 4-8 wzięli udział w konkursie matematyczno-plastycznym. Uczniowie w sposób plastyczny i  kreatywny przedstawili symetrię wokół nas – w architekturze, w przyrodzie oraz w sztuce (zwłaszcza ludowej).

            Wyniki konkursu:

            I miejsce: Maja Główczewska – kl.4

            II miejsce: Dorota Kosakowska – kl.4

            III miejsce: Maciej Kąkol – kl.4

            IV miejsce: Agata Skwierawska – kl.6

            Wyróżnienia: 

            Hanna Dzika (kl.5), Alan Jędrychowski i Anna Podolska ( kl. 6)

             

          • Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły -Józefie Wybickim oraz historii hymnu

          • Dnia 24 listopada odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Wybickim i historii hymnu narodowego. Wszyscy uczniowie klas 4-8 pisali test wiedzowy dostosowany do poziomu klasy. Test zawierał 25 pytań zamkniętych. Z każdej klasy wyłoniono zwycięzcę oraz kilka wyróżnień.

             A oto zwycięzcy z poszczególnych klas, którzy wykazali się najlepszą wiedzą o patronie szkoły i hymnie:

            z klasy IV – Maja Główczewska

            z klasy V – Julia Wyczk

            z klasy VI- Nadia Banasiak

            z klasy VII- Wiktoria Kowalska

            z klasy VIII- Maciej Nazarko

             

            Wyróżnienia otrzymują:

            • Filip Zander i Dorota Kosakowska z kl 4
            • Anna Nowicka i Agata Malinowska z kl 5
            • Nikola Kaczmarzyk z kl 6
            • Zuzanna Banasiak z kl 7
          • Wycieczka do Krakowa

          • W dniach 14 - 18 listopada 2022 r odbyła się wycieczka do Krakowa. Wzięło w niej udział  dwadzieścioro siedmioro uczniów i troje opiekunów. Wycieczka była mozliwa dzięki dofinansowaniu przez MEiN w ramach przedswięwzięcia POZNAJ POLSKĘ. 

            14 listopada w godzinach wieczornych uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w drogę. Rano bezpiecznie dotarli do Krakowa. Tam, po pozostawieniu bagaży, rozpoczęto zwiedzanie stolicy Małopolski. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem prywatnych apartamentów na Zamku  Królewskim na Wawelu. Następnie uczniowie zwiedzili katedrę na Wawelu wraz z kryptami i Dzwonem Zygmunta. Później nastąpiło spotkanie z przewodnikiem po Krakowie i zwiedzanie starego miasta podczas spaceru. Wizyta w Bazylice Mariackiej zakończyła intensywny dzień zwiedzania. Następnie grupa udała się na obiad, a potem na zasłużony odpoczynek i wieczorny posiłek.

            Następnego dnia po śniadaniu po krótkim przejeździe do Wieliczki uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli zwiedzanie Kopalni Soli. W trakcie zwiedzania zaplanowana była przerwa na obiad w restauracji pod ziemią. Zwiedzanie zakończono w kopalnianym muzeum. Następnie, po zwiedzaniu Muzeum Żup Solnych, grupa udała się na relaks na Parku Trampolin. W godzinach wieczornych nastąpił powrót do bazy noclegowej „San Antonio” i czas na kolację.

            Dzień trzeci to zwiedzanie odległych od siebie miejsc. Najpierw uczniowie dotarli do  krakowskiego ZOO, gdzie posługując się mapami, zwiedzali teren i podziwiali zwierzęta. Potem grupa zwiedzała Muzeum kościuszkowskie, a następnie weszli na Kopiec Kościuszki, aby podziwiać historie budowli a także panoramę Krakowa. Później nastąpił przejazd do Ogrodów Botanicznych UJ, gdzie zwiedzili głównie szklarnie, ale również udali się na spacer po ogrodach. Na koniec grupa spożyła późny obiad i po opuszczeniu bazy noclegowej udała się w drogę powrotną.

            Wawel, Kościół Mariacki i stare miasto

            Kopalnia soli w Wieliczce

            Jumpin Park -  Park trampolin

            Zoo i ogród botaniczny

            Kopiec Kościuszki

          • Balladyna w BCK Bytów

          • W dniu 21 listopada 2022 r. uczniowie klas 7 i 8 pojechali do Bytowskiego Centrum Kultury na spektakl „Balladyna” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

            W inscenizacji pojawiło się wiele kolorów. Było wesoło, za sprawą prostego i bezpośredniego Grabca, magicznie za sprawą wznoszącej się nad ziemią królowej Goplany, patriotycznie za sprawą dobrego i walecznego Kirkora, w końcu mądrze dzięki Pustelnikowi.

            „Balladyna” to utwór złożony, nigdy nietracący na aktualności, w którym każdy znajdzie coś o sobie, a przecież chyba o to w teatrze chodzi, aby przejrzeć się w tym krzywym zwierciadle. O tym natomiast, że „Balladyna” to dzieło wspaniałe nikogo przekonywać nie trzeba, wszak wszyscy wiemy, że „Słowacki wielkim poetą był”.

             Dla ósmoklasistów to idealna powtórka przed egzaminem, dla uczniów klasy siódmej to okazja do porównania lektury i spektaklu.

          • V GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

          • 21.11.2022 r. w naszej szkole odbył się V GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

            Do rywalizacji, oprócz gospodarzy, stanęły drużyny ze szkół podstawowych w Niezabyszewie i Pomysku Wielkim. Każda ze szkół wystawiła troje swoich najpiękniej czytających uczniów z klasy trzeciej. Poziom był bardzo zróżnicowany. Uczestnicy oceniani byli według następujących kryteriów: płynność i poprawność czytania, dykcja, modulacja głosu i ekspresja, radzenie sobie ze stresem, wrażenie ogólne. Głównym czynnikiem wpływającym na wynik było radzenie sobie w sytuacji stresowej, które rzutowało na płynność oraz poprawność czytania. Wszyscy starali się pięknie, wyraźnie i ekspresyjnie czytać. Teksty konkursowe zostały zaczerpnięte z czasopisma "Świerszczyk". Mały poczęstunek osłodził uczestnikom oczekiwanie na wyniki. 

            Skład komisji tworzyły panie: Krystyna Żmuda-Trzebiatowska z SP w Pomysku Wielkim, Anna Myszewska z SP w Niezabyszewie oraz Agnieszka Bukowska z SP w Gostkowie. Po podliczeniu punktów wyniki ukształtowały się następująco:

            I. miejsce - Nikodem Strojk z SP w Pomysku Wielkim

            II. miejsce - Maja Wylęgała z SP w Pomysku Wielkim

            III. miejsce - Zuzanna Glapińska z SP w Gostkowie

            Wyróżnienienia:

            - Joanna Gliszczyńska z SP w Niezabyszewie

            - Dominik Gubała z SP w Pomysku Wielkim 

            - Brajan Durbas z SP Gostkowo

            Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci: gier planszowych, książek oraz kolorowanek, natomiast pozostali uczestnicy nagrody książkowe.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

             

          • XXVI Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu

          • Aktualizacja - znamy wyniki drużynowe

            11.11.2022 r. w Borzytuchomiu odbył się XXVI Bieg Niepodległości. Nasi uczniowie, mimo dnia wolnego, nie mogli tam się nie pojawić.

            Wyniki indywidualne:

            1-2 kl: Nikodem Jandernal 7 miejsce,  

            3-4 kl: Lena Data 29 miejsce,

            5-6 kl: Filip Zander 3 miejsce, Maksymilian Jandernal 4 miejsce, Hubert Zientarski 9 miejsce, Alan Jędrychowski 11 miejsce, Szymon Kowalski 50 miejsce,

            5-6 kl dziewczęta: 4 miejsce Natalia Nazarko, Hanna Klinkosz 7 miejsce, Wiktoria Kowalska 12 miejsce, Lena Dułak 20 miejsce, Agata Mostowska 35 miejsce, Agata Skwierawska 37 miejsce, Anna Podolska 40, Nadia Fusiek 58 miejsce, Julia Wyczk.

            7-8 kl chłopcy: Grzegorz Rycki 9 miejsce, Krystian Kwaśny 13 miejsce,  Patryk Nazarko 17 miejsce, Maciek Nazarko 24 miejsce, Dominik  Pałasz 39 miejsce,

            7-8 kl dziewczęta: Nikola Bukowska 10 miejsce, Agata Data 18 miejsce, Patrycja Pałasz 28 miejsce, Hanna Zander 30 miejsce.

             

             Najlepsze wyniki z Mistrzostw Powiatu w biegach drużynowych dają awans na zawody wojewodzkie. Sztafeta chłopców młodszych zajęła I miejsce w powiecie. Chłopcy wystąpili w składzie: Filip Zander, Maksymilian Jandernal, Hubert Zientarski, Alan Jędrychowski i Szymon Kowalski.

            Chłopcy starsi zajęli II miejsce w powiecie, dziewczęta młodsze II miejsce w gminie, dziewczęta starsze II miejsce w gminie. Finał wojewódzki odbędzie się na wiosnę.

            GRATULACJE dla wszystkich.

            Trener Dariusz Kutełło

          • "Jesień jest piękna" projekt edukacyjny w grupie Motylki

          •  Projekt  edukacyjny „Jesień jest piękna” jest skierowany do dzieci 5 - 6-letnich z grupy integracyjnej „Motylki”.   

                                                                                                                 

             Cele ogóle naszego projektu:

            - budzenie zaciekawienia otaczającą przyrodą,

            - rozbudzanie zainteresowania zmianami zachodzącymi jesienią,

            - tworzenie sytuacji rozwijających u dzieci różne formy ekspresji,

            - rozwijanie kreatywności i wyobraźni,

            - przybliżenie dzieciom świata przyrody poprzez obserwację i badanie środowiska,
            - obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią i wiązanie tych zmian z aktualną porą roku,
            - stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,

            - doskonalenie pamięci, spostrzegawczości,

            - kształcenie logicznego myślenia.

             

            Cele  szczegółowe:

            Dziecko :

            - potrafi określić cechy charakterystyczne dla pory roku – jesieni,
            - obserwuje zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie,
            - potrafi nazwać poszczególne dary jesieni i określić skąd pochodzą (z
            ogrodu, z lasu, itp.),
            - gromadzi skarby/dary jesieni,
            - wykonuje grupową pracę plastyczną/techniczną związaną z jesienią z wykorzystaniem darów jesieni, 

            - samodzielnie wykonuje wiatraczek, aby obserwować siłę i kierunek wiatru

            - odczuwa piękno jesiennego krajobrazu,                                                                        

            - czerpie radość z możliwości korzystania z nowoczesnej technologii oglądając przyrodę w okularach Googie VR.

            PLAN ZAJĘĆ   REALIZOWANYCH W PROJEKCIE 

            1. Wycieczka  podczas , której dzieci obserwowały oznaki jesieni , rozpoznawały napotkane drzewa  i  je  nazywały. Zbierały w bukiety jesienne kolorowe liście oraz inne dary jesieni ,z którymi wróciły do przedszkola.

            2. Dzieci nauczyły się wiersza pt. „Dary Pani Jesieni „ i po wykonaniu wianków z zebranych liści recytowały wspólnie.

            3. Dzieci oglądał prace malarskie przedstawiające „Jesienne krajobrazy oraz oglądały „Jesień w górach w okularach Google VR.

            4. Kolejnym zadaniem było przedstawienie piękna jesiennych drzew w formie plastycznej  . Do wykonania tego zadania potrzebna była cała sala . Przedszkolaki zwinęły dywan i zadanie wykonały po mistrzowsku.

            5. Następne zadanie wymagało sprawnych paluszków .Z pomocą pań dzieci sobie poradziły i mogły iść obserwować siłę i kierunek wiatru .  Po zabawie  z wiatraczkami każde dziecko zabrało wiatraczek do domu.

            6. Do uzmysłowienia dzieciom piękna przyrody wykorzystaliśmy składankę    10-cio elementową  „Las jesienią”.

            7.  Podsumowaniem całomiesięcznej pracy  jest praca zbiorowa, w której dzieci wykorzystały zebrane dary jesieni. 

             

          • Bieg Niepodległości w Lęborku

          • 05.11 w Lęborku odbył się Bieg Niepodległości. Nasi  uczniowie upamiętnili ten dzień startując w zawodach. Świetna forma i wspaniałe wyniki:

            - Filip Zander 1 miejsce w kategorii kl IV i mł

            - Wiktoria Kowalska 8 miejsce w kategorii kl VI i mł

            - Maksymilian Jandernal 4 miejsce

            - Hubert Zientarski 8 miejsce

            - Alan Jędrychowski 10 miejsce w kategorii kl VI I mł

            - Nikola Bukowska 1 miejsce

            - Agata Data 2 miejsce w kategorii kl VII-VIII dz.    

                           

            GRATULUJEMY! 

            Trener Dariusz Kutełło 

          • Wyniki szkolnego konkursu literacko-plastycznego „STOP WOJNIE”

          •  

            KLASY 1-3

            I MIEJSCE: Fabian Fusiek i Nikodem Jandernal

            II MIEJSCE: Maja Jaruszewska

            III MIEJSCE: Filip Kowalski

             

            KLASY 4-8

            I MIEJSCE: ex aequo:

             Kacper Włodarczyk

            Nadia Banasiak

             

            Nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy.

            Gratulujemy wygranym!

            Wręczenie nagród odbędzie się podczas apelu z okazji Święta Niepodległości.