• KASZUBSKA WYCIECZKA

• 22.09 (piątek) był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, natomiast uczniowie uczęszczający na lekcje j. kaszubskiego wykorzystali ten dzień na zorganizowanie wycieczki. Wybrali się do Doliny Jadwigi, aby spędzić cały dzień w zagrodzie edukacyjnej „Chëcz” (https://zagrodaedukacyjna.pl/zag_edu_farm/checz/).

Tam Pani gospodyni opowiedziała o pracy rolnika, zapoznała dzieci z legendami kaszubskimi. Uczniowie mogli także odetchnąć miedzy kolejnymi zajęciami bawiąc się na świeżym powietrzu oraz karmiąc zwierzęta. Najwięcej frajdy sprawiła jazda agrobusem do lasu oraz pieczenie bułeczek. Dzieci zostały także poczęstowane kaszubskimi plackami ziemniaczanymi, które zjadły, popijając  "magiczną" mietową herbatą. Pogoda sprzyjała do ostatniej minuty. Wszyscy wrócili do domu cali , zdrowi i zadowoleni.

• Wakacyjna pocztówka

• Akcja „Wakacyjna pocztówka” jest organizowana w naszej szkole od 2017 roku. Chętni uczniowie z klas III - VII wysyłają pocztówki z wakacji w języku angielskim. Od początku akcji uczniowie wysłali pani Ewelinie 45 pocztówek z wielu miejsc w Polsce, a nawet kilku miejsc z za granicy (Niemcy, Holandia, Norwegia, Grecja). Najdłuższą drogę przebyła w te wakacje kartka pocztowa od Julii z klasy V.

• "Cukierki" dla młodszych i debata dla starszych

• 11. września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Odbyły się one w czterech grupach. Młodsi uczniowie z klas 0-4, zostali podzieleni na dwie grupy. W jednej grupie zajęcia prowadziła pani Ania, a w drugiej pan Michał, jednak temat był ten sam. Na podstawie bajki „Cukierki” uczniowie wraz z prowadzącymi dyskutowali na temat bezpieczeństwa: zachowań których należy unikać i jak reagować w określonych sytuacjach. Nasi uczniowie, z czego jesteśmy dumni, doskonale wiedzieli, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać ze strony obcych i czego należy się wystrzegać. Warsztaty przeplecione były także różnymi zabawami, w które dzieci chętnie się angażowały, a jednocześnie mogły dowiedzieć się czegoś o swoich kolegach i koleżankach.

Starsi uczniowie, również podzieleni na dwie grupy, wzięli udział w debacie na temat zasad oraz różnego rodzaju uzależnień. Oczywiście także oni wykazali się dużą wiedzą na podane tematy i chętnie wymieniali się poglądami z prowadzącymi.

Atmosfera podczas warsztatów była bardzo przyjazna, a prowadzący mieli dobry kontakt z uczniami. Warsztaty na pewno ugruntowały wiedzę naszych uczniów dotyczącą bezpieczeństwa i używek, wzmocniły ich poczucie bezpieczeństwa i zapewne nie będą bały się odpowiednio reagować w trudnych sytuacjach.

Pani Ani i Panu Michałowi bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie.

• Rozpoczęcie roku szkolnego oraz pasowanie na ucznia pierwszoklasistów

• Jak w całej Polsce 04. września w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po minach uczniów można było wywnioskować, że stęsknili się za kolegami i koleżankami oraz "życiem szkolnym". Najbardziej przejęci byli uczniowie klasy pierwszej, którzy w tym dniu byli głównymi bohaterami, gdyż zostali pasowani na uczniów. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy czwartej. Po złożeniu ślubowania "pierwszaki" otrzymały upominki od kolegów z klasy drugiej oraz od samorządu uczniowskiego. Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze spotkania z wychowawcami.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom życzymy udanego roku szkolnego: pełnego wspaniałych wrażeń, przeżyć i doświadczeń.