• KONKURS "ŚWIERSZCZYK POLECA"

•      I znów do naszej szkoły zawitali uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych w Niezabyszewie, Pomysku i Rekowie. Już po raz trzeci odbył się konkurs wiedzowy ze znajomości wybranych książek polecanych przez sympatycznego Świerszczyka, postać, która wszystkim kojarzy się z czasopismem dla młodszych czytelników (sięgacie po nie w naszej bibliotece!). W tym roku do etapu finałowego zakwalifikowało się 27 uczniów.

Zakres tegorocznego konkursu:

• Uczniowie klas pierwszych musieli się wykazać dobrą znajomością treści  trzech opowiadań o sympatycznym żółwiku i jego przyjaciołach: „ Franklin i Walentynki”,                      „ Franklin boi się burzy” i „ Franklin gubi się w lesie”.
            • Uczniowie z klas drugich dokładnie przeczytali pięć opowiadań o Franklinie: „ Franklin i jego sąsiedzi”, „ Franklin idzie do szpitala”, „ Franklin gra w piłkę nożną”, „ Franklin świętuje” i „ Franklin i jego paczka”.
            • Dokładne poznanie powieści Marcina Pałasza „ Sposób na Elfa” to zadanie naszych finalistów z klasy trzeciej

Konkurs był pisemny, każdy uczestnik rozwiązywał test ze swojego zakresu. Okazało się, że dla większości  nie były one trudne, bo świetnie sobie z nimi poradzili.

LAUREACI KONKURSU:

W kategorii klas pierwszych:

I MIEJSCE - Luba Demkowycz

II ex aequo MIEJSCE - Michalina Kulas

II ex aequo MIEJSCE - Hanna Kreczmer

WYRÓŻNIENIE - Marcelina Frymark

wszyscy z SP Niezabyszewo

W kategorii klas drugich:

I MIEJSCE - Leon Chamier - Gliszczyński - SP Niezabyszewo

II MIEJSCE - Nikola Biłanicz - SP Pomysk Wielki

III MIEJSCE - Mikołaj Piasecki - SP Gostkowo

WYRÓŻNIENIE - PIOTR rUDNIK - SP Niezabyszewo

W kategorii klas trzecich.

I MIEJSCE - Zofia Kluk - SP Gostkowo

II MIEJSCE - Maja Jaruszewska - SP Gostkowo

III MIEJSCE - Hanna Strojewska - SP Pomysjk Wielki

WYRÓŻNIENIE - Dawid Kamiński - SP Niezabyszewo

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, kalendarzyk i zakładki kampanii CPCD i nagrody książkowe, a laureaci jeszcze dodatkowe upominki. Dla uczestników przygotowano też słodki poczęstunek i niespodziankę - występ naszego teatrzyku pacynkowego przygotowany przez ueczennice klasy 6 pod kierunkiem Pani Agnieszki Bukowskiej.

Konkurs przygotowały liderki kampanii CPCD w naszej szkole - Panie Bożena Diks i Ewa Sobczyńska.

• Dzień Ziemi w naszej szkole

• 23. kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Gostkowie świętowano Dzień Ziemi. Na początek odbył się apel, który był pełen edukacji i aktywności proekologicznej. Rozpoczął się wyjątkowym przedstawieniem pacynkowym, przygotowanym przez uczennice klasy szóstej: Annę Nowicką, Hannę Klinkosz, Agatę Malinowską, Wiktorię Trawicką i Hannę Dziką pod kierunkiem pani Agnieszki Bukowskiej.  Pacynki opowiedziały dzieciom, co znaczy segregacja oraz dlaczego jest ważna. Następnie wszyscy zostali rozbawieni nietypowym pokazem mody, gdzie uczniowie wcielili się w role swoich nauczycieli, prezentując humorystyczne "outfity". Po apelu można było nawet nabyć prezentowane stylizacje oraz inne przydatne przedmioty w ramach akcji „Podaruj drugie życie” – polegającej na wymianie rzeczy, których już nie potrzebujemy, a mogą się przydać innym. Następnie chętni uczniowie mogli wziąć udział w teleturnieju dotyczącym wiedzy o Ziemi i ekologii. Prawidłowa odpowiedź nagradzana była cukierkiem. Tego dnia każda klasa wybrała się z wychowawcą posprzątać wyznaczony teren.

Ten dzień był doskonałą okazją, by promować ideę recyklingu i minimalizacji odpadów, a także uczyć wartości społecznościowej wymiany i współdzielenia zasobów.

• IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 15 kwietnia w naszej szkole odbył się już IX Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV.

Wzięło w nim udział trzynaścioro uczniów ze szkół: SP 1, SP 5, SP Niezabyszewo oraz SP Gostkowo. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach. Pierwsze zadanie polegało na napisaniu dyktanda, drugie na uzasadnieniu pisowni wyrazów, trzecie na poszukiwaniu na czas haseł w słowniku ortograficznym.

Ostatecznie Mistrzem Ortografii w gminie Bytów roku 2024 została Nina Krakowska,
            II miejsce zajęła Liliana Werochowska,a trzecie miejsce Michalina Szulfer.

Gratulujemy zwyciężczyniom!

• Niebieski apel z okazji DNIA AUTYZMU

• Dziś w naszej szkole królował kolor niebieski. Uczniowie klas 1, 2 i 7 pod kierunkiem pań Karoliny Olszewskiej i Ireny Gospodarek przygotowali apel z okazji Dnia Autyzmu. Siódmoklasiści opowiedzieli nam o tym, jak osoby ze spektrum autyzmu widzą świat i jakie napotykają na co dzień trudności. Pierwszo- i drugoklasiści zaśpiewali piosenki o tolerancji i pomaganiu oraz zatańczyli cudowny taniec z chustami. Pani Karolina Olszewska opowiedziała nam piękną opowieść o diamencie, z której każdy zapamięta hasło:

„Jestem skarbem do odkrycia, a nie problemem do rozwiązania”.

Aby zapamiętać to hasło, każdy uczestnik apelu otrzymał na pamiątkę diament.

Na koniec apelu uczniowie klasy 1 otrzymali nagrody za udział w ogólnopolskim konkursie "Mój wymarzony lizak".

• Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczne zabawy zimowe"

• Powiatowy konkurs dla klas 1-3 "Bezpieczne zabawy zimowe" został zorganizowany przez Szkołe Podstawową w Świerznie. Uczniowie najszej szkoły chętnie wzięli w nim udział. Dwoje uczniów z klasy I zdobyło nagrody:

II miejsce - Aleksander Nazarko

III miejsce - Lilianna Troniewicz.

Nagrody przesłano do naszej szkoły i Pani Dyrektor wreczyła je zwycięzcom podczas apelu wielkanocnego.

Gratulujemy!