• KONKURS DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

          • Uczniowie klas V-VIII!

            Dnia 17.03 w Irlandii obchodzi się Dzień Św. Patryka, który jest patronem tego kraju. Z tej okazji możecie wziąć udział w konkursie.  Zadanie polega na przygotowaniu plakatu w języku angielskim na temat życia św. Patryka. Termin oddawania prac to jak się zapewne domyślacie 17 marca :-)

            W razie pytań lub wątpliwości możecie zgłaszać się do pani Eweliny. 

          • WALENTYNKOWY KIERMASZ BABECZEK

          • W środę i czwartek odbył się w naszej szkole WALENTYNKOWY KIERMASZ BABECZEK przygotowany przez Radę Rodziców. Na przerwach uczniowie mieli możliwość zakupu pachnących pyszności w cenie 4 zł/szt. Entuzjazm był ogromy. Oczywiście nauczyciele i pracownicy szkoły również nie mogli odmówić sobie zakupu tych wspaniałych przysmaków. Uzbierano 900 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby naszych uczniów, m.in. sfinansowanie róznych wyjazdów oraz organizację Festynu Rodzinnego w czerwcu 2024. 

          • Promocja ósmej części przygód Bycia herbu Kasztan.

          • W piątek, 26 stycznia 2024 r. w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyła się promocja ósmej części przygód Bycia herbu Kasztan autorstwa Anny Gliszczyńskiej. Wydarzenie to zostało połączone ze spotkaniem samorządowców z gmin Środkowych Kaszub  „Ò kaszëbsczim, niekònieczno pò kaszëbskù”.

            Uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na j. kaszubski zaprezentowali program artystyczno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pań Anety Typy i Agnieszki Bukowskiej. W wystąpieniu pojawiły się fragmenty nowej publikacji, które mają zachęcić do przeczytania całej historii. Ponadto uczniowie SP Gostkowo przepięknie zaśpiewali "Bytowskie nuty" oraz "Bytowską kolędę" w języku kaszubskim, którą przetłumaczyła Pani Aneta Typa. Dzieci włożyły całe serce i z zaangażowaniem wywiązały się ze swoich ról, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.  

            Po występie udały się na zajęcia z wykorzystaniem najnowszej generacji robotów Ozobot Bit + przeprowadzone przez pracowników Biblioteki Miejskiej.

            Pani Aneta Typa była także prelegentką podczas późniejszego spotkania samorządowców oraz nauczycieli i dziennikarzy związanych z kaszubszczyzną. Na podstawie własnego doświadczenia opowiadała o tym, jak nauczać języka kaszubskiego, aby proces edukacyjny był efektywny, motywujący oraz atrakcyjny dla uczniów.