• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR 2023

• W tegorocznej edycji konkursu matematycznego Kangur wzięło udział ponad 44 tys. uczniów z całej Polski.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczniów z klas II-VIII. Najlepszy wynik w szkole – tytuł „wyróżnienie” uzyskały dwie uczennice: z klasy drugiej Majka Borzyszkowska w kategorii Żaczek oraz z klasy szóstej – Nadia Banasiak w kategorii Beniamin.

Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2023 otrzymał układankę przestrzenną wpostaci ostrosłupa ściętego albo inny wariant układanki przestrzennej.

• Sukcesy w finale I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman”

• Nadia Banasiak z klasy VI oraz Hubert Pałasz z klasy III przeszli II etap wojewódzkiego konkursu matematycznego "Mathman", który pozwolił im zakwalifikować się do ostatniego etapu finałowego.

Finał odbył się 12 maja w Szkole Podstawowej w Redkowicach. Uczniowie ponownie wzięli udział w konkursie w dwóch kategoriach klas I- III oraz IV-VI.

Nadia Banasiak  w swojej kategorii wiekowej klas IV – VI po dogrywce   zajęła ostatecznie III miejsce, jest to ogromny sukces dla Nadii i naszej szkoły- informuje Grażyna Data, nauczycielka matematyki SP Gostkowo.

Społeczność szkoły w Redkowicach serdecznie przyjęła uczestników konkursu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z robotyki oraz warsztatach ekologicznych podczas, których mogli się zrelaksować.

Gratulacje  i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

• „Let’s create a story!”

• Od początku marca do końca maja uczniowie klasy V realizowali innowację „Let’s create a story!” Klasa V wymyśliła historię, napisała do niej scenariusz i wcieliła się w wymyślone przez siebie postacie, a wszystko w języku angielskim. Komiks „Watch out! A day from our school Life” można przeczytać na sztalugach na korytarzu!

• Powiatowe zawody LA dla uczniów klas 7 i 8

• 10.05.2023 r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach LA. Do rywalizacji przysta[piły szkoły z gmin: Bytów, Bozrytuchom, Kołczygłowy i Borowy Młyn. Uczniowie zmierzyli się w konkurencjach: bieg na 100 m, 300 m, 600m, 1000m, 2000m, bieg przez płotki na 300 m, skok w dal, skok w zwyż, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x 100m.

Nasi uczniowie uzyskali nasępujące wyniki:

I miejsce Patrycja Pałasz w biegu na 100 m

I miejsce Bartosz Wolski w biegu na 300 m chłopców (rekord życiowy)

II miejsce Krystian Kwaśny w biegu na 300 m przez płotki

II miejsce Maciej Nazarko w biegu na 2000 m

III miejsce Nikola Bukowska w biegu na 100 m

III miejsce Michał Malek w skoku w dal

II miejsce Zuzanna Banasiak w pchnięciu kulą

Zarówno reprezentacja chłopców, jak i dziewczat zajęła II miejsce w biegach sztafetowych.

Gratulacje!

• Olimpiada Przedszkolaka w Pomysku Wielkim

• W dniu 9 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim odbyła się Olimpiada Przedszkolaków, w której udziało wzięło 7 przedszkoli z gminy Bytów.

Do rywalizacji przystąpiły: przedszkole Gostkowo, przedszkole Niezabyszewo, przedszkole nr 1, przedszkole nr 2, przedszkole "Słoneczne Stacyjkowo", przedszkole "Przyjaciele Myszki Miki" oraz organizatorzy - przedszkole Pomysk Wielki.

Po wprowadzeniu i zawieszeniu flagi olimpijskiej oraz zapeleniu znicza, oficjalnie uroczystość została otwarta przez pana dyrektora Andrzeja Marmołowskiego oraz przez pana Mateusza Oszmańca wiceburmistrza gminy Bytów. Dzieci zmierzyły się w 7 konkurencjach. Konkurencje były przeplatane różnymi zabawami tanecznymi i ruchowymi oraz pokazem umiejętności piłkarzy z klubu MKS Bytovia Bytów (Tomasz Mielewczyk, Grzegorz Lejk, Vova Kaydrovych).

Wszystkie przedszkolaki za ukończenie wszystkich konkurencji ex aequo zdobyły 1 miejsca. Każdy z zawodników otrzymał medal, a drużyny dyplom, puchar oraz nagrodę.Po części oficjalnej, wspólnym zdjęciu podczas piosenki "We are the champions" na dzieci spadło balonowe konfetti. Po tym szaleństwie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Wspaniałym gośćmi Olimpiady byli również: pan Andrzej Hrycyna  – kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz pani Iwona Szreder - przewodnicząca Rady Rodziców.

• KONKURS „RODNÔ MÒWA”

• 25 KWIETNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W BYTOWIE ODBYŁY SIĘ ELIMINACJE GMINNE A 09 MAJA W GCKIB W PARCHOWIE ELIMINACJE POWIATOWE  52. KONKURSU RECYTATORSKIEGO LITERATURY KASZUBSKIEJ „RODNÔ MÒWA”

Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także ma wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej.

Naszą szkołę w eliminacjach gminnych reprezentowało dwoje uczniów: Krzysztof Malek z klasy III oraz Agata Skwierawska z klasy VI. Uczniowie musieli przygotować recytację dwóch tekstów ( poezji i prozy) w języku kaszubskim. Krzysiu zajął drugie miejsce, awansując tym samym do etapu powiatowego. Agata otrzymała dyplom za udział.

Krzysiu bardzo poważnie potraktował etap powiatowy i "doszlifował" swój występ na tyle, że podczas konkursu  w Parchowie zajął 3. miejsce. Uczeń otrzymał dyplom, statuetkę, nagrodę książkową i bon do zrealizowania     w sklepie papierniczym. Gratulujemy!