• Kaszubski tydzień

          • 19 marca – Dzień Jedności Kaszubów – z okazji tego święta w naszej szkole trwał tydzień kaszubski. Obchody miały na celu promowanie kaszubszczyzny, a także zachęcenie uczniów do zapisania się na zajęcia z j. kaszubskiego. Na korytarzu pojawiły się plakaty z mapą Kaszub, kaszubskim bohaterem literackim – Remusem, informacje o fladze i godle Kaszub, a także teksty wierszy i piosenek znanych dzieciom uczęszczającym na zajęcia z języka kaszubskiego, w bibliotece pojawiła się wystawa książek dwujęzycznych polsko-kaszubskich.

            Poza tym uczniowie, którzy już uczęszczają na zajęcia z języka kaszubskiego odwiedzili oddziały przedszkolne, aby zaprezentować jak wyglądają takie lekcje oraz czego już się nauczyli.

            Ważnym wydarzeniem był także finał powiatowego konkursu „Poznaje moją Małą Ojczyznę razem z Byciem rycerzem herbu Kasztan”.

            Tydzień zakończył się nocką kaszubską. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez panią Jarosławę z Zagrody Cud-Miód, podczas których wykonali ozdoby wielkanocne. Następnie pod kierunkiem nauczycielek j. kaszubskiego: Anety Typy oraz Agnieszki Bukowskiej wykonali plakaty na Dzień Jedności Kaszubów. Po kolacji uczniowie oglądali filmy związane z Wielkanocą i nastąpiła cisza nocna. W sobotni poranek po śniadaniu uczniowie przystąpili do kolejnych warsztatów, podczas których malowali wzory kaszubskie na płóciennych torbach. Zarówno stroiki, jak i torby uczniowie zabrali do domu. 

            Wszyscy uczniowie byli zadowoleni oraz pełni wrażeń.

          • Tydzień matematyki

          • W ramach Tygodnia z Matematyką uczniowie klas IV-VIII przystąpili do konkursów matematycznych: plastycznego- wykonując plakat pod hasłem: „Matematyka królową nauk” oraz literackiego - „Wiersz matematyczny”.

            Uczniowie wykonali wspólnie plakat pod hasłem „Matematyka królową nauk” , które zostały ocenione przez nauczyciela matematyka oraz plastyki.

            Przyznano następujące miejsca:

            I  miejsce -klasa 8 i klasa 6

            II miejsce – klasa 4 i 5

            II miejsce - klasa 7

            Uczniowie wzięli również udział w indywidualnym  konkursie matematyczno-literackim. Zadaniem uczniów było napisanie wiersza o tematyce matematycznej lub o liczbie pi.

            Nagrodzono:

            I miejsce – Julia Michalak

            II  miejsce- Hanna Klinkosz oraz Nadia Banasiak

            III miejsce- Krystian Kwaśny oraz Julia Strelke

            Wyróżnienia: Oliwia Baranowska, Alan Jędrychowski, Dorota Kosakowska i Nadia Fusiek

            W nagrodę uczniowie otrzymywali m.in.  bonusy na zwolnienie z zad. dom lub nieprzygotowanie do lekcji z matematyki, bonus na podwyższenie oceny z odpowiedzi lub zad.dom z matematyki,  bonus na przełożenie kartkówki, dzień bez pracy domowej.

            W czwartek odbył sie apel przygotowany przez uczniów klasy 6, na którym zaprezentowali utwory związane z matematyką: bajkę o przykrótkiej złotej kołderce, wiersz W. Szymbroskiej "Liczba Pi" oraz piosenkę o chwytliwym refernie "... matma to łatwizna...". Na koniec wszyscy zostali poczęstowani okrągłymi ciasteczkami z lukrowaną liczbą pi. 

          • POZNAJĘ MOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ RAZEM Z BYCIEM, RYCERZEM HERBU KASZTAN.

          • 14 marca 2023 roku, czyli tuż przed ważnym dniem dla mieszkańców Kaszub (przypominamy 19 marca to Dzień Jedności Kaszubów)  w naszej szkole odbył się finał powiatowego konkursu dla uczniów klas III - VIII szkół podstawowych  pod nazwą

             POZNAJĘ MOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ RAZEM Z BYCIEM, RYCERZEM HERBU KASZTAN.

            Pomysł konkursu narodził się po uroczystej promocji szóstego już opowiadania o małym rycerzu 31 maja  2022 roku w tak zwanym Dniu Kaszubskim.

            Pomysł spodobał się burmistrzowi Bytowa, a ponieważ padł ze strony nauczycielki z Gostkowa – Pani Ewy Sobczyńskiej, to we wrześniu zaplanowano konkurs właśnie w tej szkole. Organizatorami konkursu zostali: Urząd Miasta w Bytowie i Szkoła Podstawowa w Gostkowie (najbardziej zaangażowały sie liderki kampanii CPCD: Bożena Diks oraz Eaw Sobczyńskaa także nauczycielki jezyka kaszubskiego: Aneta Typa i Agnieszka Bukowska).  Głównym celem konkursu było zmotywowanie wszystkich uczniów, nie tylko tych uczących się języka kaszubskiego do regularnego i dogłębnego czytania opowiadań o Byciu, by poznawać historię naszej małej Ojczyzny – Kaszub.

            Najpierw odbył się etap szkolny, na podstawie przesłanego przez organizatorów testu składającego  się z pytań zamkniętych.

            Na podstawie przesłanych przez szkoły protokołów do etapu drugiego – finałowego  organizatorzy zakwalifikowali 40 uczniów z najlepszymi wynikami.

            Uczniowie w finale wykazali się dobrym przygotowaniem, co jest również zasługą ich nauczycieli. 

            WYNIKI:

            W kategorii klas III – V:

            • zwyciężył Tobiasz Rymon – Lipiński ze szkoły w Borowym Młynie
            • II miejsce zajęła Aleksandra Masternak ze szkoły w Ugoszczy, 
            • III miejsce zajęła Julia Stromińska z Nożyna.

            W grupie uczniów z klas VI-VIII:

            • zwyciężyła Weronika Żmuda Trzebiatowska z SP w Brzeźnie Szlacheckim
            • II miejsce zajęła Wiktoria Homernik z SP w Niezabyszewie, 
            • III miejsce przypadło w udziale Dominice Krzewińskiej z SP w Nożynie.

            W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy konkursu mogli posilić się smakołykami. Natomiast tuż przed ogłoszeniem wyników gospodarze zaprezentowali krótką część artystyczą. Uczniowie klasy II zaśpiewali piosenkę o Byciu, natomiast uczniowie klas starszych przygotowali krótkie przedstawienie na temat legend, ukrytych w nich symbolach oraz o istocie znajomości swojej Małej Ojczyzny. 

                 Była to udana impreza promująca nie tylko książeczki o Byciu, ale przede wszystkim historię i tradycję Kaszub - naszej Małej Ojczyzny, która na kartkach tych opowiadań została zapisana, tak, by zainteresować młodego czytelnika.

             

          • Wiosenny kiermasz książek

          • Biblioteka szkolna zaprasza

            Szkolna biblioteka we współpracy z księgarniami taniej książki: "Drugi Tom" oraz "Tuliszków" organizuje WIOSENNY KIERMASZ KSIĄŻEK. Można nabyć książki do czytania dla dzieci młodszych, straszych, jak i dla dorosłych, a także kolorowanki i książeczki z zadaniami w BARDZO ATRAKCYJNYCH CENACH:

            od 1 zł do 20 zł.

            5% od dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczone na zakup nagród w konkursach szkolnych. 

            Zapraszamy!

          • Dzień kobiet

          • DZIEŃ KOBIET w naszej szkole tradycyjnie jest przygotowywany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. W tym roku Biedronki i Motylki przygotowały wspaniałe laurki dla wszystkich pań pracujących w naszej placówce. Delegaci wraz z wychowawczynią zerówki je wręczyli rano. Natomiast o godzinie dwunastej odbył się uroczysty apel na sali gimnastycznej. Dzieci zaprezentowały się w tańcach do piosenek: "Krecik, krecik", "Marzec", "Być kobietą", a chłopcy z zerówki wyrecytowali wiersz z życzeniami dla pań. Było wesoło i radośnie. Wspaniałe przebrania maluchów wprawiły wszystkich w zachwyt. 

          • Akcja segregacja

          • Nasze przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zajęciach z edukacji ekologicznej. Pan Romuald Burczyk przypomniał dzieciom zasady segregacji śmieci i wyjaśnił wątpliwości z tym związane. Segregacja  nie była dla uczniów żadną nowością, gdyż stosuja ją na codzień zarówno w domu jak i w szkole. Zajęcia te pomogły jednak utrwalić i podkreślić wagę zachowań proekologicznych. 

          • XVI WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO – PLASTYCZNY W SILNIE

          • Już po raz szesnasty uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w wojewódzkim konkursie matematyczno – plastycznym zorganizowanym przez SP w Silnie. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.  W tym roku z 18 wysłanych prac uczniów klas  IV – VIII nagodzonych zostało 6 prac. W konkursie wzięło udział 35 szkół z  województwa pomorskiego.

            A oto wyniki naszych uczniów:

            W kategorii kl. IV   Świat trójkątów

             II miejsce –Michalina Bukowska

            W kategorii kl. VI- Proste prostopadłe i równoległe wokół Ciebie”

            I miejsce i Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły w Silnie otrzymała Anna Podolska

            I miejsce – Lena Dułak

            II miejsce Nadia Banasiak

            W kategorii kl. VII   Skala w życiu codziennym

            I miejsce – Wiktoria Kowalska

            W kategorii kl. VIII Bryły wokół nas

              II miejsce- Agata Data

            Wszystkie prace przygotowywali uczniowie pod kierunkiem nauczycielki matematyki – Grażyny Daty.

          • II Ogólnopolski Konkurs Matematyczno - Ekonomiczny „EKONOMAT”

          •   2 marca 2023 r. odbył się   I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „EKONOMAT” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miastku.

            W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy ósmej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością pojęć z dziedziny ekonomii np. co to jest inflacja, co oznacza skrót PKO BP oraz rozwiązać zadania związane z bankowością, oprocentowaniem czy zakupami. Do II etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów:

            1. Miłosz Pituch
            2. Michał Malek
            3. Krystian Kwaśny
            4. Agata Data
            5. Hanna Michalak

            II etap odbędzie się 23 marca również w szkole ale w formie testu on-line.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

          • Eliminacje do Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas piątych 2023

          • 2 marca odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych, który odbędzie się w naszej szkole 27 kwietnia.

            W I etapie wzięło udział 11 uczniów z klasy piątej. Uczniowie rozwiązywali test  w formie online rozwiązując zarówno zadania zamknięte jak i otwarte. Ostatecznie do drużyny, która będzie reprezentowała naszą szkołę w tym Turnieju zakwalifikowali się: Hania Dzika, Szymon Kowalski i Anna Nowicka.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w Turnieju!

          • Gminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców

          • 27 lutego w Szkole podstawowej nr 2 w Bytowie odbyły się Gminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. Swoje zespoły dziewcząt i chłopców wystawiły szkoły: SP z  Gostkowa, SP nr 2, SP nr 5 i SP nr 1 Z Bytowa.  Uczniowie rozegrali wyrównane  mecze każdy z każdym i ostatecznie dziewczęta uplasowały się na trzecim  miejscu, a chłopcy na miejscu czwartym.

            Skład drużyny dziewcząt: Julia Strelke, Zuzanna Banasiak, Patrycja Pałasz, Nikola Bukowska, Magdalena Stenka, Agata Data, Hanna Zander, Zuzanna Kowalska;

            Skład drużyny chłopców: Wiktor Zientarski, Daniel Juszczak, Bartosz Pałasz, Mateusz Herdzik, Michał Malek, Miłosz Pituch, Jakub Nowicki, Krystian Kwaśny, Filip Janusiewicz, Patryk Nazarko, Maciej Nazarko, Bartosz Wolski.

             

          • Zaproszenie na zajęcia dla dzieci

          • Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomóż mi” w Bytowie zaprasza dzieci w wieku 7-15 lat na zajęcia prowadzone w ramach projektu „Bawimy, uczymy, wspieramy”, finansowanego przez Urząd Miejski w Bytowie.

            Świetlica oferuje dzieciom opiekę, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, zabawy, rozwój zainteresowań oraz wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych. Dodatkowo dzieci otrzymują poczęstunek oraz darmowe bilety na basen „Nimfa” w Bytowie. W świetlicy prowadzone są również cykliczne zajęcia socjoterapeutyczne, dotyczycące radzenia sobie ze stresem oraz emocjami, metod rozwiązywania konfliktów, współpracy w grupie, komunikacji interpersonalnej i wielu innych.

            Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowane osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej.

             Zajęcia dobywają się w salce przy plebanii w Gostkowie w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach 15.00 – 18.00. Udział w projekcie jest bezpłatny.

          • Gminne zawody w mini piłkę ręczną dziewcząt i chłopców

          • 23 lutego w Szkole podstawowej nr 2 w Bytowie odbyły się gminne zawody w mini piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział nasze dziewczęta oraz drużyny żeńskie ze szkoły podstawowej nr 2   i szkoły podstawowej nr 5 w Bytowie. Drużyny chłopców reprezentowali chłopcy  ze  Szkoła podstawowej nr 2, Szkoły podstawowej nr 5 ,Szkoły podstawowej nr 1 z Bytowa oraz Szkoły podstawowej w Gostkowie. Uczniowie rozegrali mecze każdy z każdym i ostatecznie dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, a chłopcy na miejscu trzecim.

            Skład drużyny dziewcząt: Natalia Nazarko, Agata Mostowska, Amelia Malinowska, Wiktoria Kowalska, Hanna Dzika, Julia Wyczk Hanna Klinkosz, Lena Dułak

            Skład drużyny chłopców: Krzysztof Malek, Hubert Dziki, Filip Zander, Łukasz Borzyszkowski, Hubert Dziki, Szymon Kowalski, Łukasz Leik, Alan Jędrychowski, Maksymilian Jandernal;

             

          • REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024

          • Zapisy dzieci do klasy pierwszej 

            REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024

            Zapisy dzieci do klasy pierwszej 

            Szkoły Podstawowej  w  Gostkowie
            od 27 lutego 2023 r. do 24 marca 2023 r. 

             

            W celu zapisania dziecka do szkoły należy pobrać ze strony szkoły (zakładka: Uczniowie i rodzice - Dla rodziców - Rekrutacja ), bądź z  sekretariatu szkoły właściwy druk:

            kartę zgłoszenia dla osoby mieszkającej w obwodzie szkoły;

            formularz rekrutacyjny dla  osoby zamieszkującej poza obwodem szkoły.

             

            3.04.2023 r. zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

            Od 4.04.2023 r. do 19.04.2023r. rodzice, bądź prawni opiekunowie kandydata potwierdzają wolę przyjęcia do klasy pierwszej. Podanie do publicznej wiadomości ostatecznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Gostkowie na rok szkolny 2023/24 nastąpi 24.04.2023 r. o godz.12.00.

            Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w załącznikach:

            • Zarządzenie nr 2/2023 Burmistrza Bytowa z dnia 2 stycznia 2023 r.;
            • Uchwała nr XL/413/2018 Rady Miejskiej w Bytowie z 24 stycznia 2018 r.

             

            Do obwodu Szkoły Podstawowej  w Gostkowie należą miejscowości: 

            - Gostkowo

            - Sarniak

            - Zbysław

            - Dąbie

            - Dąbki

             

            Dyrektor Szkoły Łucja Hinc

             

          • Dzień pizzy w przedszkolu

          • Dziś w kalendarzu świąt nietypowych mamy Dzień Pizzy. Z tej okazji panie z oddziałów przedszkolnych zorganizowały dzieciom zajęcia o tematyce związanej z tym dniem. Nie mogło zabraknąć także szczególnie wyczekiwanego przez dzieci momentu konsumpcji tego włoskiego dania. Na koniec każdy maluch otrzymał dyplom. 

          • Gminne rozgrywki w dwa ognie usportowione

          • W poniedziałek 06. lutego nasi uczniowie z kl IV i młodszych wzięli udział w gminnych rozgrywkach w dwa ognie usportowione w SP 2 w Bytowie. Chłopcy zajęli II miejsce na 6 szkół w gminie, natomiast dziewczęta IV miejsce. Gratulacje

            Skład drużyny chłopców: Filip Zander, Krzysztof Malek, Hubert Dziki, Hubert Pałasz, Kacper Włodarczyk,  Brajan Durbas, Sebastian Kloskowski, Dawid Lenio.

            Skład drużyny dziewcząt: Lena Data, Jowita Durbas, Zuzanna Gapińska, Maja Główczewska, Karolina Kluk, Zuzanna Kwaśny, Maja Borzyszkowska, Lilianna Dułak.

            Dariusz Kutełło

          • Bo w grudniu serce jest jeszcze większe...

          • Grudniowy kiermasz charytatywny zorganizowany przez rodziców uczniów z klasy III

            Kolejna udana akcja charytatywna zorganozowana przez rodziców uczniów z klasy III. Rodzice wspólnie z pociechami piekli pierniczki, potem je dekorowali, pakowali i przekazali na kiermasz. Oprócz słodkości były również stroiki i ozdony świąteczne wykonane w domu przez uczniów i ich opiekunów. Sprzedaż cieszyła się dużym powodzeniem, zebrano łącznie 952 zł, które zostały przekazane na operację dziewczyny chorującej na glejaka, podopiecznej Fundacji Siepomaga.

          • Bal karnawałowy klas I - IV

          •  

            W karnawale, w karnawale wszyscy urządzają bale

            To tradycja bardzo stara , strojów pięknych co niemiara...

            Dnia 12.01.2023 r.  w godzinach popołudniowych hol szkolny zamienił się w miejsce nie z tej ziemi...

            Uczniowie z klas I - IV wcielili się w postacie z bajek, filmów, gier. Nie zabrakło też sportowców, zwierząt i służb mundurowych.Przebierańcy fantastycznie się bawili, bardzo chętnie uczestniczyli we współnych zabawach i konkurencjach. Zwieńczeniem zabawy miał być konkurs na króla i królową balu. Uczniowie z rodzicami tak wysoko zawiesili poprzeczkę, że komisja jednogłośnie postanowiła ukoronować wszystkich przebierańców. Każdy uczestnik zakładał koronę, siadał na przygotowany tron i rozpoczęła się sesja zdjęciowa. Cały bal przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

          • Gwiżdże

          • Gwiżdże, gwiazdki czy szczodraki...

            W dniu 11 stycznia uczniowie z klasy VIII, wraz z trzema uczennicami z klasy VI, uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego odwiedzili młodszych kolegów z przedszkola oraz klas I-III i przedstawili tradycyjne bożonarodzeniowe Gwiżdże.

            Gwiżdże zwane także Gwiazdką to barwny pochód kolędników. Wśród nich pojawili się: Gwiżdż, Bocian, Niedźwiedź, Cyganka, Diabeł i Baran oraz śpiewające Gwiazdki.

            Całość przedstawienia była w języku kaszubskim, ale aktorzy wypowiadane słowa potwierdzali gestem, przez co wzbudzali caciekawienie widzów. Oprócz życzeń noworocznych wszystkie dzieci zostały obdarowane cukierkami.

          • I Wojewódzki Konkurs Matematyczny „MATHMAN”

          • Dnia 11 stycznia 2023r w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu matematycznego MATHMAN organizowanego przez Szkołę Podstawową w Redkowicach. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów i rozpowszechnianie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii.

            Do etapu szkolnego przystąpiło 37 uczniów z klas III- VIII.

            Uczniowie rozwiązywali zadania w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

            Do II etapu zakwalifikowali się:

            w kategorii klas II- III- Hubert Pałasz- uczeń klasy III

            w kategorii klas IV – VI – Nadia Banasiak uczennica klasy VI

            w kategorii klas VII- VIII – Miłosz Pituch – uczeń klasy VIII

             

            Gratulacje.

            Grazyna Data