• Wycieczka klasy 8

          • 06.06.2022 r. klasa VIII wybrała się na wycieczkę szkolną do Gdańska. Wyjazd zaczęliśmy od spaceru ulicą Długa i sesji zdjęciowej przy fontannie Neptuna. Następnie udaliśmy się do parku trampolin Jump City. Potem pojechaliśmy do Multikina na seans filmu Sonic 2. W drodze powrotnej odwiedziliśmy też restaurację McDonald's. Podczas całej wycieczki dopisywała nam pogoda i dobry humor.

             

            Ewelina Skierka

          • Olimpiada Przedszkolaka

          • 10.06.2022 r. na sali gimnastycznej odbyła sie sportowa Olimpiada Przedszkolaka. Została ona zorganizowana w ramach programu "Szkoła Promująca Zdrowie".

            Dzieci z grup Biedronek i Motylków zostały podzielone na cztery drużyny. Panie przygotowały kilka konkurencji sportowych, w ramach których dzieci musiały wykazać się szybkością, zwinnością i celnością m.in. rzut woreczkiem, dyskiem do celu, bieg z piłeczką ping-pongową na łyżeczce i in. Ważna była też współpraca całej druzyny. 

            Każda z konkurencji sprawiła dzieciom wiele radości, śmiechu było co nie miara. 

            Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodką nagrodę. 

          • Festyn rodzinny

          • W sobotę 04.06.2022 r. odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i Nauczycieli. Zabawy było co nie miara! Po dwóch latach pandemii, cała społeczność szkolna była spragniona rozrywki i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Najważniejszym celem festynu było radosne spędzenie czasu dzieci wraz z rodzicami i z całą pewnością możemy stwierdzić, że został osiągnięty. 

            Dzieci miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności, talenty występując na naszej scenie. Rodzice mieli też okazję zobaczyć przedstawienia przygotowane z okazji Dnia kaszubskiego (przez p. Anetę Typę) oraz Dnia bociana w ramach akcji OTCD (p. Bożena Diks i Ewa Sobczyńska).

            Wiele emocji wzbudził także mecz w dwa ognie rozegrany między drużyną uczniów oraz drużyną rodziców i nauczycieli. Walka była zacięta i wyrównana. Dzieci miały ogromna frajdę, mogąc bezkarnie rzucać piłką w dorosłych ale i rodzice nie pozostawali dłużni. Ostatecznie wygrały dzieci przewagą 2 punktów (30:28). Odbyły się także inne konkurencje i zawody, na których dzieci  mogły wykazać się sprawnością i tężyzna fizyczną. 

            Kolejną atrakcją był pokaz ratownictwa przygotowany przez strażaków z OSP Gostkowo. Dzieci miały także możliwość obejrzeć wóz strażacki, strącać pachołki strumieniem wody z wieża strażackiego. Oczywiście w związku z piękną pogodą dzieci nie omieszkały skorzystać z okazji do schłodzenia się w mgiełce wody z węży strażackich. 

            Pani Aneta Typa przygotowała także pokaz zabaw zapomnianych. Dzieci mogły malować kamienie, które potem wykorzystały do gry w klasy, miały okazję spróbować pchania metalowej obręczy kijem, co nie okazało się wcale proste. 

            Poza tym odbyła się loteria fantowa, malowanie na folii, malowanie twarzy oraz zabawy z bańkami mydlanymi.

            Jak zabawa to także tańce. Samorząd uczniowski zachęcał do wspólnego tańczenia na scenie m.in. "Macareny", "Kaczuszek", "Krasnoludka". 

             Dzięki sponsoringowi firmy Eco-Color Sp. z o.o. panowie Marcin i Adam Koseńczuk wraz z ekipą mogli zaprezentować wozy bojowe. Dzieci chętnie wchodziły do środka i oglądały je z każdej możliwej strony. 

            Dodatkowo dzięki uprzejmości pana sołtysa Jerzego Wyczka dzieci mogły świetnie bawić się na dmuchańcu rozstawionym przez pana Tomasza Piekarskiego. Poza tym pan sołtys zasponsorował lody, ciasto i słodycze dla dzieci. Jak zwykle mogliśmy liczyć na jego wsparcie i  pomoc.

            Rada rodziców przygotowała frytki, zapiekanki, gofry i kiełbaski, które można było zakupić za symboliczną cenę. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz naszej szkoły.

            Dziękujemy sponsorom:

            - sołtysowi Jerzemu Wyczkowi

            - firmie Eco - Color Sp. z o.o.

            Marcinowi i Adamowi Koseńczuk wraz z ekipą

            - OSP Gostkowo

             

            Zabawa była przednia! DZIĘKUJEMY!!!

             

          • Relacja z imprez zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

          •  

               30 maj 2022 -  CZARY W KUCHNI ZUZANNY 

                                                                                                                                                                                                         Pierwszym gościem Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Gostkowie była Zuzanna Kąkol, absolwentka naszej szkoły, tegoroczna maturzystka ZSEU. Ukończyła klasę o kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, co całkowicie pokrywało się z jej zainteresowaniami, a nawet pasją. Uwielbia wszelkie „ czary” w kuchni i o tym opowiadała uczniom klas I-IV. Na początku tak jak nakazuje tradycja takich spotkań przeczytała fragmenty powieści G. Kasdepke „ Słodki rok Kuby i Buby”.  A potem pokazała bardzo ciekawą prezentację ukazująca jej  udział  w różnych konkursach i jej działania w ramach ZHP . Wszyscy byli pod wrażeniem przepięknych pierniczków i wypieków, a zwłaszcza tortów. Zdjęcia narobiły uczestnikom spotkania  apetytu na słodkości. Zuzanna przygotowała niespodziankę dla uczniów – pyszne babeczki!  Pani Bożena Diks wręczyła Zuzi dyplom – podziękowanie i kilka foremek – na nowe kształty pierniczków -  życzyła też naszemu gościowi kolejnych kulinarnych sukcesów. 

             Jesteśmy dumni, że Zuzanna chodziła do naszej szkoły. Oto jej ważniejsze sukcesy:

            • Zajęła  I miejsce w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych , w bloku gastronomia w etapie okręgowym oraz znalazła się w gronie najlepszej dziesiątki w etapie centralnym;
            • W roku 2019 i 2021 zajęła II miejsce w międzynarodowym konkursie kulinarnym „ POKAL. DES LANDRATEST” w Rugii

            31. maja 2022 r. - "DZIEŃ KASZUBSKI"

            Dnia 31 maja  w naszej szkole odbyła się promocja szóstej części serii o Byciu herbu Kasztan. Dzień ten to święto szczególnie dla czytelników literatury kaszubskiej. Wtorkowe święto to jednocześnie obchody Dnia Kaszubskiego wpisującego się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

            W szkole gościliśmy:

            Burmistrza Miasta  Bytowa  - Pana Ryszarda Sylkę

            Kierownika Wydziału Rozwoju Lokalnego i Promocji – Panią Mariolę Wejman wraz ze współpracownikami

            Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego – Panią Teresę Cieplik

            Wicedyrektora Zespołu Szkół w Lipnicy – Panią Elżbietę Krygier

            Autorkę serii książek o Byciu – Panią Annę Gliszczyńską

            Ilustratorkę książek – Panią Aleksandrę  Gliszczyńską

            Uczestniczkę nagrania słuchowiska - Zuzannę Gliszczyńską

            Nauczycielkę języka kaszubskiego - Panią Mirosławę Gołębiowską

            Na spotkaniu pojawili się również nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i przedszkolacy.

            Spotkanie uświetniły występy w wykonaniu uczniów uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego. Najpierw dzieci z klasy 2 i 3 zatańczyły taniec „Szewiec”, następnie obejrzeliśmy przedstawienie, do którego scenariusz napisali uczniowie klasy siódmej na podstawie pięciu poprzednich części Bycia.

            Po występach uczniów głos zabrały autorka oraz ilustratorka, czyli duet Pań Gliszczyńskich. Pani Ania odczytała fragment najnowszej części Bycia w języku kaszubskim i poprowadziła quiz wiedzowy, a Pani Ola opowiedziała o swojej miłości do rysowania.

            Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała występującym i wręczyła nagrody. Które uczniowie wygrali w ostatnich konkursach.

            Tego dnia uczniowie zostali poczęstowani tradycyjnym chlebem ze smalcem.

             

            1 czerwca JULIANA TUWIMA WITAMY… O DNIU BOCIANA ROZMAWIAMY…

             Na sali gimnastycznej o godzinie 10 zgromadzili się uczniowie klas I-IV . Na początku niespodzianka – zawitał do nas poeta Julian Tuwim – tak naprawdę to świetnie poetę zagrał uczeń klasy VIII Szymon Nazarko. Liderka kampanii CPCD pani Bożena Diks przywitała gościa i wszystkich uczestników i przypomniała, że OTCD zaczyna się zawsze od przeczytania wiersza J. Tuwima „ Lokomotywa” Dziś pięknie go odczytali uczniowie  razem z aktorem Piotrem Fronczewskim – (oczywiście głos aktora nagrany), a gość Julian Tuwim ( Szymon) przeczytał im wiersz „ Okulary”.  Potem uczniowie dowiedzieli się, że 31 maja obchodzony jest Dzień bociana białego i dziś z tej okazji posłuchali fragmentu powieści Doroty Suwalskiej „ Piegowate niebo” i obejrzeli krótkie przedstawienie pod tytułem „ Sznurek”.  Powieść i przedstawienie przybliżyły problem sznurka od snopowiązałek, który może być niebezpieczny dla ptaków - bocianów, jeżeli znajdzie się w gnieździe. Dlatego też w ramach prowadzonych w szkole działań kampanii CPCD udało się zebrać – 40 metrów takiego sznurka pozostawionego na polach.

             Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli sobie zrobić zdjęcie z „ poetą” na ławeczce Juliana Tuwima w Gostkowie.

            Spotkanie z poetą panem Jarosławem Juchniewiczem. 

                                                                                                                                                                 

            W czwartek, 2 czerwca odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas V-VIII  z bytowskim poetą panem Jarosławem Juchniewiczem pod tytułem  „ Na wieki trwam przy wierszu” ( cytat z utworu „ Pierwszy raz”)  Kilka dni przed spotkaniem uczniowie mieli  okazję poznać wybrane wiersze poety na lekcjach języka polskiego, czworo uczniów wykonało też ilustracje do wierszy naszego gościa.  Na początku Amelka Durbas i Szymon Nazarko przeczytali wybrane wiersze poety wprowadzając  wszystkich uczestników spotkania w poetycki świat Jarosława Juchniewicza. Poeta nawiązał świetny kontakt z uczniami i  bardzo ciekawie opowiadał o swoich pasjach poezji i muzyce, o   tym jak stał się poetą i …jak powstają wiersze?  Godzina spotkania minęła bardzo szybko, tak jak zawsze mija szybko to co miłe i ciekawe. Poeta podarował bibliotece, czyli uczniom,  swój ostatni tomik wierszy pod tytułem :„ Manuscriptum”.  Liderki kampanii CPCD pani Bożena Diks i Ewa Sobczyńska dziękując za spotkanie wręczyły naszemu gościowi dyplom – podziękowanie, herbatkę ziołową: „ Zapach lata…w filiżance” i pawie pióro - symbol wiedzy, autorytetu, piękna, miłości, empatii…czyli po prostu… poezji, bo w niej to wszystko się zawiera.

              Mamy nadzieję, że uczniowie przekonali się, że czasem warto czytać poezję, bo   zrozumieli, że:

             

            pióro poety wskazówką tajemną

            światłem jaskrawym o świcie i w noc

            wszechmocne siły od zawsze w nim drzemią        

            to sen proroczy”

                                          Cytat z wiersza „ Wszechmocnie”

               

             

            „ OD CZWARTEGO ROKU BEZ KSIĄZECZKI ANI KROKU”

              W piątek, 3 czerwca w grupie „ Biedronki” odbyła się  bardzo ważna uroczystość, akcja czytelnicza w ramach kampanii CPCO pod hasłem „ Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”, która ma celu zachęcenie dzieci do częstego sięgania po książeczki, a dorosłych – rodziców do codziennego czytania dzieciom zgodnie z hasłem kampanii : „ Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie, codziennie”. W naszej szkole prowadzimy już tę akcje  od kilku lat ( z przerwa na czas pandemii), zawsze w czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Na uroczystość przybyli rodzice, pani dyrektor, pani bibliotekarka i liderki kampanii w naszej szkole.  Bohaterowie spotkanie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w krótkich zajęciach prowadzonych przez wychowawczynię grupy panią Magdę Hering, a następnie pięknie wystąpiły w piosence  „ My jesteśmy krasnoludki” W nagrodę pani dyrektor wręczyła im piękne książeczki .  Liderka kampanii pani Bożena Diks przekonywała rodziców do częstego, najlepiej codziennego czytania dzieciom, bo jest to bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju emocjonalnego. Dodatkowe argumenty rodzice znajdą w przekazanym ich listach i broszurkach kampanii CPCD. 

             

            Czary w kuchni Zuzanny

            Dzień kaszubski

            "JULIANA TUWIMA WITAMY… O DNIU BOCIANA ROZMAWIAMY…"

            Spotkanie z Jarosławem Juchniewiczem

            „OD CZWARTEGO ROKU BEZ KSIĄZECZKI ANI KROKU”

          • Podsumowanie czwartków lekkoatletycznych

          • 02.06.2022 r. odbył się powiatowy finał czwartków LA. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba było wziąć udział w min. 4 spotkaniach. Nasi uczniowie, jak zwykle uzyskali wysokie pozycje:

            I miejsce  w biegu na 300m kobiet rocznik 2009 Nikola Bukowska

            III miejsce w biegu na 300m kobiet rocznik 2009 Agata Data

            I miejsce w biegu na 300m mężczyzn rocznik 2010 Maksymilian Jandernal

            I miejsce w biegu na 300m mężczyzn rocznik 2009 Michał Malek

            I miejsce w biegu na 600 m kobiet rocznik 2011 Hanna Klinkosz

            II miejsce w biegu na 600 m kobiet rocznik 2010 Wiktoria Kowalska

            II miejsce w biegu na 1000 m mężczyzn rocznik 2011 Filip Zander

            I miejsce w biegu na 1000 m mężczyzn rocznik 2009 Krystian Kwaśny

            I miejsce w skoku w dal meżczyzn rocznik 2009 Michał Malek

            I miejsce w rzucie piłeczką palantową kobiet rocznik 2011 Hanna Klinkosz

            III miejsce  w rzucie piłeczką palantową mężczyzn rocznik 2011 Hubert Zientarski

            I miejsce w pchnieciu kulą kobiet rocznik 2009 Zuzanna Banasiak

             

            GRATULUJEMY!

             

            W dniach 17-19.06.2022 r. nasi uczniowie będą zmagać się na ogólnopolskich finałach LA w Łodzi. Wyjazd dojdzie do skutku dzięki panu Dariuszowi Dacie, który zasponsoruje cały wjazd. 

            W imieniu uczniów serdecznie dziekujemy!

             

          • Projekt edukacyjny "Od ziarenka do roślinki"

          • Projekt został zrealizowany w grupie przedszkolnejk "Motylki" (zerówka)  w okresie od marca do czerwca 2022 r.

            Projekt „Od nasionka  do rośliny „  został  przygotowany  po to aby  poszerzyć wiedzę na temat roślin  i zgłębić wiedzę przyrodniczą . Wytworzyć zaciekawienie  i zainteresowanie,  sposobami  hodowli roślin jak również zapoznanie z czynnikami, które wpływają na rozwój rośliny.   Głównym   przesłaniem projektu był także pomysł na przygotowanie zielonych niespodzianek dla najbliższych .

             

            PLAN  ZAJĘĆ  REALIZOWANYCH   W  PROJEKCIE:

            I. MARZEC

            Dzieci dowiedziały się czym są nasiona i jaką pełnią funkcję. Oglądały nasiona róznych roslin. Założyły hodowlę fasoli, wysiały także owies i aksamitki. Skrzyniki z uprawami zostały umieszczone na parapecie okiennym

            II. KWIECIEŃ

             Dzieci obserwały  roślinki , które  pięknie się rozwinęły. Mają już po trzy listki. Dbając o naszą hodowlę  dzieci dowiedziały  się w praktyce - czego rośliny potrzebują do życia i jak opiekować się pojawiającymi się młodymi roślinkami.  Na tym etapie  nadszedł czas aby pikować sadzonki do oddzielnych pojemników. Każde dziecko otrzymało pojemnik, do którego pikowało – przesadzał roślinki. Od  teraz każdy jest opiekunem własnego pojemnika z sadzonkami. Wyhodowany owies każde dziecko zabrało do domu. Po ozdobieniu niewielkich pojemników możnabyło go postawić na wielkanocnym stole, co należy do tradycji wielkanocnej. 

            III. MAJ

             Dzieci wykonały prace plastyczne z wiosennymi kwiatami, które także wysłane zostały na konkurs plastyczny do czasopisma ABECADŁO. 

            Nadal codziennie dbały o przesadzone sadzonki aksamitek, którymi później podzieliły się z dziećmi z młodszej grupy „Biedronek”. Wyhodowane kwiaty przeznaczone zostały na prezenty dla mam z okazji ich święta .  

             

             

             

          • Za pan brat ze "Świerszczykiem"

          • Liderki kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom (Bożena Diks i Ewa Sobczyńska) ze Szkoły Podstawowej w Gostkowie zaprosiły uczniów klas I-III  ze szkół podstawowych  z gminy Bytów do konkursu  pod hasłem „ Za pan brat ze Świerszczykiem”.

            Zakres materiału był oczywiście inny dla uczniów z klas I, klas II i z klas III, a dotyczył czterech numerów miesięcznika „Świerszczyk” (od numeru 1 do 4/2022). Z zaproszenia skorzystały dwie szkoły: z Pomyska i z Niezabyszewa.

            Celem konkursu było:

            • Zmotywowanie uczniów do regularnego i dogłębnego czytania magazynu dla dzieci- dwutygodnika : „ Świerszczyk”.
            • Doskonalenie sprawności  czytania ze zrozumieniem, prawidłowego wyciągania wniosków; logicznego myślenia.
            • Rozpropagowanie kampanii  Cała Polska czyta dzieciom.

            Najpierw odbył się etap szkolny na podstawie przesłanego przez organizatorki testu.  18 maja w szkole w Gostkowie 22  uczniów z trzech szkól spotkało  się na drugim etapie  konkursu.  Składał się z dwóch części: rozwiązaniu pięciu  łamigłówek wybranych z czterech numerów „Świerszczyka” i rozwiązaniu testu.

            Wyniki:

            W kategorii klas pierwszych:

             I miejsce:   Anna Pinkert z SP Gostkowo

            II miejsce: Elena Michalak s SP Gostkowo

            III miejsce: Szymon Grabowski z SP Niezabyszewo

            W kategorii klas drugich:

            I miejsce:  Zuzanna Kwaśny z SP Gostkowo

            II miejsce: Nikodem Strojk z SP Pomysk Wielki

            III miejsce: Klara Chamier Gliszczyńska z SP Niezabyszewo

            W kategorii klas trzecich:

            I miejsce:  Julia Gliszczyńska z SP Niezabyszewo

            II miejsce: Maciej Kąkol z SP Gostkowo

            III miejsce: Michał Podoslski z SP Gostkowo

             

            Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

            Wszystkim gartulujemy!

            Nagrody zostały zakupione dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Urzędu Miasta Bytów, poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów sponsorowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Gostkowie.

             

          • Wizyta klasy 8 w warsztacie samochodowym.

          • W poniedziałek 30.05 klasa VIII odwiedziła warsztat samochodowy pana Pawła Ciepłucha Car Passion. Uczniowie mieli okazję zapytać o interesujące ich aspekty naprawy samochodu, a także porozmawiać z panem Pawłem o jego pasji - rajdach samochodowych. 

             

            Ewelina Skierka

          • Sukcesy sportowe naszych uczniów

          • Przez cały rok szkolny nasi uczniowie intensywnie trenowali i brali udział w kolejnych zawodach sportowych zajmując wysokie miejsca. 

            23.05.2022r. w Chojnicach odbyły się wojewódzkie finały w czworoboju lekkoatletycznym. Na tak wysokim szczeblu walka o wysokie pozycje była bardzo trudna. Nasza szkoła chociaż mała wypadła bardzo dobrze. Uczniowie włożyli wiele wysiłku i osiągnęli ostatecznie zadowalające wyniki. Dziewczęta na 15 drużyn zajęły miejsce 4 uzyskując wynik 1108 pkt. Porównując wynik do zwycięskiej trójki:

            - I miejsce - Sportowa SP nr 75 w Gdańsku - 1244 pkt

            - II miejsce - SP Bolszewo - 1124 pkt

            - III miejsce - SP nr 4 w Kwidzynie - 1117 pkt,

            wynik zasługuje na uznanie i wielkie gratulacje. 

            Drużyna chłopców zajęła VIII miejsce uzyskując 875 pkt, pokonani przez szkoły z Chojnic (SP nr 5 - 1184 pkt), Bolszewa (1112 pkat), Tczewa (SP nr 10 - 1066 pkt), co również zasługuje na podziw. 


            Natomiast 28.05.2022 r. na zamku w Bytowie odbyło się podsumowanie Croos Festival 2021/2022 r., na którym nasi uczniowie takze zajęcli wysokie miejsca i zdobyli fantastyczne nagrody. 


            Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.


            Zawody w czworoboju LA w Chojnicach

            Podsumowanie Croos Festival 20221/2022 na zamku w Bytowie

          • Wycieczka po Szwajcarii Kaszubskiej

          • Uczniowie z klas 1-3 wykorzystali dzień wolny od zajęć i spędzili go na wycieczce. Najpierwsz zwiedzili Muzeum w Kartuzach, gdzie poznali przodków pralki, suszarki i innych sprzętów użytku domowego. Dowiedzieli się też, czym były klumpy. Następnym etapem były warsztaty w Zagrodzie Edukacyjnej u Państwa Rychertów w Kiełpinie. Dzieci zostały oprowadzone po zagrodzie wiejskiej, próbowały sił w dojeniu kozy, piekły przepyszne bułeczki, skorzystały z przejażdżki wozem zaprzęgniętym w konie. Po bardzo pracowitym czasie przyszedł czas na rekreację: najpierw na placu zabaw w Kiełpinie, a potem obfity posiłek w ulubionej restauracji na literę M...Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów.

          • Marsz Kaszubów na Bytów

          • Dnia 18.05.2022 uczniowie z klas 4,5 i 7 wzięli udział w rekonstrukcji "Marszu Kaszubów na Bytów". Tak jak w poprzednich latach spotkanie rozpoczęliśmy spotkanie na parkingu przy ulicy Wolności. Następnie uczestnicy przemaszerowali ulicą Podzamcze na rynek. Tam uczniowie bytowskiego LO przybliżyli sylwetki uczestników marszu na Bytow sprzed 102 lat, a następnie okolicznościowe słowo wygłosił prof. Cezary Obracht-Prądzyński. Na zakończenie w niebo pofrunęło 100 balonów na stulecie powstania Związku Polaków w Niemczech. Na rynku można było również obejrzeć wystawę rocznicową. 

          • Wyniki wyścigu rowerowego "Rowerowa szkoła"

          • 13.05.2022 r. odbył sie wyścig rowerowy "Rowerowa szkoła". 

            To pierwszy z czterech etapów w tej edycji. Kolejny już 4 czerwca przy Szkole Podstawowej w Parchowie. 

             

            KLASA I-III (ur. w 2012-2014 r.)

            Dziewczęta (1 okrążenie)

            1. Karolina Kluk – SP Gostkowo

            2. Zuzanna Glapińska – SP Gostkowo

            3. Anna Wilkowska – SP Pomysk Wielki

            4. Agata Rybarczyk – SP Nr 2 Bytów

            5. Zuzanna Kwaśny – SP Gostkowo

            Chłopcy (1 okrążenie)

            1. Mateusz Garski – ZS Parchowo

            2. Michał Podolski – SP Gostkowo

            3. Jakub Żarski – SP Gostkowo

            4. Maciej Kąkol – SP Gostkowo

            5. Łukasz Borzyszkowski – SP Gostkowo

            6. Antoni Żarski – SP Gostkowo

            7. Maciej Zabrocki-Cyra – SP Nr 1 Kościerzyna

             

            KLASA IV-VI (ur. w 2009-2011 r.)

            Dziewczęta (2 okrążenia)

            1. Marta Rybarczyk – SP Nr 2 Bytów

            2. Wiktoria Kowalska – SP Gostkowo

            3. Agata Data – SP Gostkowo

            4. Nikola Bukowska – SP Gostkowo

            5. Milena Cybula – SP Pomysk W.

            6. Blanka Szulc – SP Pomysk W.

            7. Anna Podolska - SP Gostkowo

            8. Hanna Węsierska – SP Pomysk W.

            9. Milena Majkowska – SP Pomysk W.

            10. Julia Litwin - SP Nr 2 Bytów

            11. Agata Malek – SP Pomysk W

            .12. Maja Nowotnik – SP Pomysk

            W.Chłopcy (2 okrążenia)

            1. Kacper Tyczka – SP Nr 1 Kościerzyna

            2. Paweł Rybarczyk – SP Nr 2 Bytów

            3. Maksymilian Bronk – ZS Parchowo

            4. Miłosz Pituch – SP Gostkowo

            5. Eryk Rompa – ZS Parchowo

            6. Krystian Kwaśny – SP Gostkowo

            7. Alan Jędrychowski – SP Gostkowo

            8. Wiktor Kulas – ZS Parchowo

            9. Michał Majowski – ZS Parchowo

            10. Maciej Majkowski – ZS Parchowo

            11. Błażej Meler – ZS Parchowo

            12. Maksymilian Jendernal – SP Gostkowo

            13. Jakub Płotka – ZS Parchowo

            14. Sławomir Wroński – ZS Parchowo

            15. Szymon Kowalski – SP Gostkowo

            16. Piotr Jasnoch – ZS Parchowo

            17. Błażej Kreft – SP Pomysk W.

            18. Cezary Kreft – ZS Parchowo

            19. Max Kuik-Studziński – SP Pomysk

            W.20. Igor Kuczkowski – ZS Parchowo

            21. Hubert Głodowski – SP Pomysk

             

            W.KLASA VII-VIII (ur. w 2007-2008 r.)

            Dziewczęta (3 okrążenia)

            1. Michalina Landowska – SP Pomysk W.

            Chłopcy (3 okrążenia)

            1. Łukasz Juszczak – SP Gostkowo

            2. Jakub Lubocki – ZS Parchowo

            3. Jakub Labuda – SP Pomysk W.

            4. Łukasz Wroński – ZS Parchowo

            5. Bartosz Treder – SP Gdańsk

            6. Igor Włodarczyk – SP Gostkowo

            7. Kacper Lubocki – ZS Parchowo

            8. Maciej Labuda – SP Pomysk W

            .9. Adrian Sabisz – ZS Parchowo

            10. Damian Popowicz – SP Pomysk W.

            11. Wiktor Baran – ZS Parchowo

            12. Jakub Hołota – SP Pomysk W.

            13. Szymon Nazarko – SP Gostkowo

            14. Jakub Borowiecki – SP Pomysk W.

            15. Bartłomiej Herbaczonek – SP Pomysk W.

            16. Jakub Andrzejewski – SP Pomysk W.

            17. Bartosz Wolski – SP Gostkowo

            18. Maciej Kuik-Studziński – SP Pomysk W.

            19. Paweł Popowicz – SP Pomysk W.

            20. Karol Treder – SP Pomysk W.

            21. Kacper Nowicki – SP Gostkowo

             

            GRATULUJEMY!

            Dariusz Kutełło

          • LOTERIA FANTOWA dla Beniego

          • W poniedziałek 16.05.2022 r odbędzie się w naszej szkole loteria fantowa. Cena jednego losu 5 zł. Całkowity koszt z loterii zostanie przeznaczony na roczne utrzymanie i edukację Beniego Dembonga, który mieszka w Kamerunie. Jest on podopiecznym naszej szkoły od 2019 r. 

            Zachecamy do udziału w loterii. 

             

            Benie Daniel Dembong, urodzony 18.03.2016 miejscowości Nkum na wsi, daleko od miast w Kamerunie.  Mieszkają na wsi na terenach bardzo biednych pod każdym względem. Szkoła do której chodzi jest szkołą misyjną w tej samej miejscowości gdzie mieszka, odpowiedzialna za szkołę jest s. Hanna Gnatowska. Rodzice Parfait i Diane  proszą o pomoc w opłaceniu szkoły dzieciom. Zajmują się uprawą kawałka pola motyką, żyją bardzo biednie, jak wiele rodzin na tychterenach. Benie Daniel ma 7 rodzeństwa, chodzi do szkoły podstawowej. Ubrany jest w strój sportowy, w którym dzieci tej szkoły występują na różnych uroczystościach. Choć w szkole mają trochę kolorów, bo w domu mają wszystko szare  i biedne.

            Dziekuję wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom za pomoc tym biednym dzieciom, tam daleko w Afryce.

            Szczęść Boże

            s.Teresa

          • VII Gminny Konkurs „Mistrz Ortografii”

          • Dnia 11.05.2022 r. w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas IV. Wśród 14 uczestników, oprócz gospodarzy,  gościliśmy reprezentacje ze szkół podstawowych nr 2 i 5 z Bytowa, z Niezabyszewa i  Pomyska Wielkiego. Uczniowie po napisaniu dyktanda, zmagali się jeszcze z objaśnianiem zasad pisowni oraz wyszukiwaniem na czas słów w słowniku ortograficznym. Po podliczeniu punktów za poszczególne zadania wyłoniono zwycięzcę i przyznano kolejne miejsca i wyróżnienia:

            W potyczkach ortograficznych wygrała Julia Wyczk z Gostkowa, drugie miejsce zajął Stanisław Kowalik – Petke z SP 2 w Bytowie, na trzecim miejscu uplasował się Oskar Siwieraz SP 5 w Bytowie. Wyróżnienia otrzymały: Emilia Mendela z SP 2 w Bytowie i Marcelina Chamier- Gliszczyńska z Niezabyszewa.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

          • Powiatowy czworobój

          • We wtorek 10 maja 2022 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w czworoboju lekkoatletycznym na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się na stadionie w Bytowie. Uczniowie zmagali się w biegu na 600m i 1000 m, rzucie piłką palantową oraz skoku w dal. Jak zawsze nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i osiągneli świetne wymiki. Drużynowo nasza szkoła zajęła I miejsce i awansowała na finał wojewódzki, który odbedzie się w Chojnicach.  Dodatkowo indywidualnie uczniowie zajęli następujace miejsca:

            - Patrycja Pałasz - I miejsce

            - Miachał Malek - I miejsce

            -  Krystian Kwaśny - II miejsce.

             

            Gratulacje dla wszystkich!

            Dariusz Kutełło

          • WYNIKI W KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR

          • W marcu uczniowie  klas II- VIII wzięli udział w konkursie matematycznym KANGUR.

            Prawie dwa miesiące czekaliśmy  z niecierpliwością na wyniki.

            9 maja ogłoszono wyniki.

            Dwójka uczniów zdobyła wyróżnienie:

            - z klas V - Nadia Banasiak 

            z klasy VIII - Bartek Dębiak

             

            Gratujemy sukcesów!

            Grażyna Data

          • Wyścig rowerowy

          • Szkoła Podstawowa w Gostkowie oraz MLKS Baszta Bytów zapraszają na zawody rowerowe.

            Regulamin wyścigu Rowerowa Szkoła

            1. Cel zawodów

            - Popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży.- Promocja miasta i gminy Bytów oraz Powiatu Bytowskiego.- Nabór do sekcji kolarskiej MLKS Baszta Bytów

            2. Organizatorzy

            - Urząd Miejski w Bytowie- Starostwo Powiatowe Bytów- MLKS Baszta Bytów Sekcja Kolarska- Szkoła Podstawowa w Gostkowie- Zespół Szkół w Parchowie- Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Pomysku Wielkim

            3. Opis zawodów

            W zawodach mogą startować dzieci i młodzież ze szkół oraz w wyścigu Open członkowie klubów sportowych – Mastersi i amatorzy. Wyścig rozgrywany na własnych rowerach, wszyscy uczestnicy mają obowiązek startowania w kaskach ochronnych. Zawody przeprowadzane będą na rundzie okrężnej na terenie szkół, dystanse będą różniły się w zależności od kategorii wiekowej. Zgłoszenia do startów w dniu zawodów w biurze organizatora.

            4. Termin i miejsce

            Zawody odbędą się 4 różnych terminach:- 13.05.2022 (piątek), boisko przy Szkole Podstawowej w Gostkowie, godzina 16.00- 04.06.2022 (sobota), boisko przy Zespole Szkół w Parchowie, godz. 10.00- 23.09.2022 (piątek), boisko przy Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Pomysku Wielkim, godzina 16.00- 07.10.2022 (piątek), Ośrodek Jeleń w Bytowie, godzina 16.00

            5. Kategorie wiekowe

            - M0 i K0 – rocznik 2012-2014 (8 – 10 lat)- M1 i K1 – rocznik 2009-2011 (11 – 13 lat)- M2 i K2 – rocznik 2007 - 2008 (14 – 15 lat)- Open – powyżej 16 roku życia (członkowie klubów sportowych, amatorzy i mastersi)

            6. Nagrody

            Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują puchary oraz nagrody rzeczowe. Klasyfikacja chłopców i dziewczyn jest oddzielna. Wszyscy zawodnicy biorący udział otrzymają pamiątkowy medal. Zawodnicy którzy wezmą udział we wszystkich 4 wyścigach biorą udział w losowaniu nagrody głównej w postaci roweru górskiego. Losowanie odbędzie się na ostatnim wyścigu.

            7. Postanowienia końcowe

            Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki na trasie jak i za ewentualne szkody i rzeczy zagubione. Zawodnicy startują w kaskach ochronnych. Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga sędzia główny w porozumieniu z organizatorem.

          • Nieustający bieg po zwycięstwo.

          • Pracowity 3 maja w Czarnej Dąbrówce uczniowie naszej szkoły wystartowali w XXXI Biegu Orła.Wszyccy uplasowali się w pierwszych 16. Oto wyniki:

            L. Data 4m

            Z Kwaśny 8m

            H Klinkosz 1m

            J Wyczk 8m

            F Zander 2m

            H Zientarski 6m

            A Data 8m

            P Pałasz 10m

            W Kowalska 13m

            K Kwaśny 3m

            M Malek 4m

            M Jandernal 16m  

            H Zander 8m.

             

            Następną pracowita sobota z udziałem naszych uczniów - 

            Jedni startowali w Cross Festiwalu w Kołczygłowach. Wyniki:

            • Hania Zander - 3m 
            • Nikola  Bukowska - 4m
            • Wiktoria Kowalska - 6m 
            • Maks Jandernal - 2m 
            • Mateusz Herdzik - 10m
            • Alan Jędrychowski - 11m
            • Filip Zander - 2m
            • Lena Data - 6m 
            • Zuzia Kwaśna - 9m
            • Patryk Nazarko - 5m  
            • Hubert Zientarski - 8m.

            Drudzy w mitingu LA w Słupsku:

            • Michał Malek na 300m rż 44,66
            • Bartek Wolski 45,33
            • Agata Data 2.04 rż na 600m
            • Krystian Kwaśny 1.51 na 600m

            Gratulacje

            trener Dariusz Kutełło

             

             

            3 maja Czarna Dąbrówka

            7 maja Kołczygłowy i Słupsk

          • Dzień Ziemi

          • 22.04. w naszej szkole Dzień Ziemi nie mógł przejść bez echa. Chętni uczniowie tego dnia mogli ubrać się w barwy ziemi (niebieski, zielony i brązowy). Klasy 4-8 wzięły udział w akcji "Odpowiedź za cukierka" - należało wybrać pytanie lub zadanie. Pytanie było losowane z puli przygotowanych 30 pytań dotyczących kontynentów, zwierząt, zanieczyszczeń Ziemi i sposobów jej ochrony. Zadanie natomiast polegało na wylosowaniu 3 odpadów i podaniu do jakiego pojemnika, zgodnie z zasadami segregacji, należy je wyrzucić. Każda prawidłowa podpowiedź nagradzana była cukierkiem. 

            Również przedszkolaki wykonywały zadania w przygotowanych książeczkach oraz uczyły sie segregacji śmieci. 

            Klasy 1-3 rozwiązywały quizy i zadania związane z książką "Basia i śmieci" autorstwa Z. Staneckiej i M. Oklejak, którą wcześniej czytały i omawiały z wychowawcami. 

            Tradycyjnie równiez każda z klas wzięła udział w akcji "Sprzątania Świata" - pozbieraniu śmieci na wyznaczonym terenie. 

            Przedszkolaki

            Klasa 1

            Klasa 4

            Klasa 5

            Klasa 6

            Klasa 7

            Klasa 2

            Klasa 3