W konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię Cała Polska Czyta Dzieciom w roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła znalazła się w gronie wyróżnionych placówek. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt sprawozdań, a komisja nagrodziła 20 z nich. Przyznano pięć nagród, pięć wyróżnień specjalnych (w tym gronie znalazła się nasza szkoła) i dziesięć wyróżnień. 15 grudnia odbył się online finał kampanii CPCD na platformie Zoom Fundacji. Wzięła w nim udział pani Ewa Sobczyńska – jeszcze w ubiegłym roku liderka kampanii w naszej szkole. Zaprezentowała ekologiczne działania szkoły w ramach innowacji „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi”. Wspomniała też o tym, że oficjalnie od 1 września liderką kampanii w naszej szkole jest już pani Bożena Diks. Obie panie nadal razem prowadzą kampanię i życzymy im kolejnych sukcesów.
CIESZYMY SIĘ Z SUKCESU NASZEJ SZKOŁY W KAMPANII CPCD
Szczęśliwe chwile, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”
Od kilku lat uczniowie naszej szkoły realizują program profilaktyczny Zachowaj Trzeźwy Umysł. W ramach tego programu odbył się konkurs plastyczny i literacki pod hasłem „Szczęśliwe chwile, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”. Zorganizowaliśmy konkurs szkolny i najciekawsze prace wysłaliśmy na konkurs ogólnopolski. 14 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Urzędu Miasta, gdzie burmistrz Ryszard Sylka wręczył nagrody wyróżnionym uczniom naszej szkoły.
Nagrody otrzymali:
-
Hubert Dziki - kl. 2
-
Maciej Kąkol - kl.3
-
Kacper Włodarczyk - kl.3
-
Nadia Banasiak - kl. 5
-
Wiktoria Kowalska - kl. 6
-
Julia Strelke - kl. 6
-
Antoni Kąkol - kl. 8
-
Łukasz Juszczak - kl. 8
GRATULUJEMY!!!
2-
Świąteczny kiermasz w szczytnym celu
8 grudnia odbył się w naszej szkole „Świąteczny kiermasz”. Inicjatorem konkursu byli rodzice uczniów klasy drugiej i wychowawczyni – J. Sikorska. Rodzice razem z dziećmi i całymi rodzinami wykonali mnóstwo pięknych ozdób. Wspólnie w szkole piekliśmy pierniczki świąteczne, ozdabialiśmy i pakowaliśmy je. Na holu szkoły przygotowaliśmy stoisko, które obsługiwali rodzice. Przy całej akcji pomagały nam pani S. Malek i A. Bukowska. Zebraliśmy 1240,50 zł i całą kwotę przekazaliśmy dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.
1
Rogaliki bliźniaków
Uczniowie klasy II w ramach innowacji „Rytuały mojego domu, mojej szkoły, mojego kraju” spotkali się z panią Dorotą Żarską, mamą naszych kolegów z klasy Antka i Kuby. Pani Dorota opowiadała o robieniu ciasta drożdżowego i uczyła dzieci, jak wykonać rogaliki. Każdy zawijał swoje słodkości. Po upieczeniu ozdabialiśmy je, a następnie zorganizowaliśmy degustację i wręczaliśmy wcześniej przygotowane przepisy. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie. Większość drugoklasistów w swoich domach razem z mamą lub babcią przygotowało pyszne rogaliki według otrzymanego przepisu.
3
Wesołych Świąt!
Trening lekkoatletyczny
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu imprezach i zawodach sportowych osiągając coraz to lepsze wyniki. Wiele medali i dyplomów zdobyli w konkurencjach lekkoatletycznych - szczególnie w biegach na różnych dystanasach. Jest w tym znacząca zasługa naszego nauczyciela w-f oraz trenera Baszty - Dariusza Kutełło. Pan Darek podzialił się z nami krótkimi filmikami z przykładowych treningów lekkoatletycznych, które odbywają się w naszej szkole w ramach zajęć SKS.
Festiwal Nauki
Nasi uczniowie z klas 7 i 8 na zajęciach wspomagających z chemii oraz fizykii zdobywali wiedzę w praktyczny sposób przeprowadzając różne eksperymenty. Zajęcia te były tak fascynujace,że postanowili podzielić się zdobytą wiedzą z kolegami i koleżankami z pozostałych klas. Z tej okazji wraz z nauczycielami chemi i fizyki - Sylwią Malek-Radziszewską oraz Grzegorzem Neubauerem zorganizowali Festiwal Nauki.
Gratulacje wspaniałego pomysłu i liczymy na kolejną edycję.
10
Dobre serduszka uczestników kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom
Nasza szkoła od lat uczestniczy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Są to cykliczne spotkania dla uczniów klas 1-3, na któryh uczniowie słuchają ciekawego opowiadania, baśni czy wiersza oraz uczestniczą w zabawch nimi inspirowanych. Zajęcia prowadzi wychowawczyni klasy 1 - pani Bożena Diks, wspomagana przez panią Ewę Sobczyńską - byłą nauczycielkę j. polskiego w naszej szkole, która po zeszłym roku szkolnym przeszła na zasłużoną emeryturę.
Brawo dla uczniów biorących udział w tym roku w zajęciach w ramach kampanii CPCD:
- Postanowili pomóc pieskom z Fundacji Nasze Futrzaki i dla Azylu w Przyborzycach (niedaleko Bytowa) przygotowali cały duży karton „prezencików”: puszki z karmą dla piesków, kocyki, psie przysmaczki. Warto pomagać potrzebującym. Dzieci przekonały się jak wielką radość sprawia dawanie … z potrzeby serca.
- Przygotowali piękne, wesołe mikołajkowe kartki dla nieznanych Koleżanek i Kolegów, którzy zmagają się z ciężką chorobą. W ten sposób przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji : „ Wylosuj anioła. Zostań aniołem stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”. Do kartek dołączyli list i życzenia:
Razem
ze srebrnymi dzwonkami,
białymi śnieżkami,
pachnącymi choinkami
kolęd nutkami ślemy Życzenia
niech w ten Święty czas Świąt Bożego Narodzenia radość w sercu Twoim zagości
i uśmiech twarz rozpromienia,
a Ci, których kochasz najbardziej niech będą blisko – na wyciągnięcie dłoni.
Ogromne BRAWA!!!
Advent Calendars
Kalendarze Adwentowe w języku angielskim
W grudniu uczniowie klas IV - VI wykonywali kalendarze adwentowe z angielskimi słówkami. Najciekawszą pracę wykonała Julia Wyczk z klasy IV.
Geografia innowacyjnie
Nasza szkoła pozyskała środki finansowe na zakup wielu ciekawych pomocy dydaktycznych. Na zajęciach wspomagających z goeografii uczniowie mieli okazję wiele z nich przetestować. Zdobyli wiedzę bawiąc się przy tym wyśmienicie. Oto niektóre z atrakcji naukowych z tych zajęć:
- symulacja erupcji wulkanu,
- montaż i działanie tellurium
- budowa układu słonecznego,
- obserwacje przez teleskop
- tworzenie mapy poziomicowej.
Warsztaty filcowania na sucho
14.12.2021r odbyły się warsztaty filcowania na sucho w ramach zajęć z języka kaszubskiego. Uczniowie pod kierunkiem pani Marii - nauczycielki j. kaszubskiego oraz zaproszonej pani Tatiany wykonali piękne skrzaty. Używali do tego gąbki, specjalnych igieł i wełny owczej. Zajęcia warsztatowe były bardzo ciekawe i wszyscy uczniowie pracowali w skupieniu. Było to bardzo ważne, bo nieuważni uczniowie mogli ukłuć się igłą. Wszyscy mogli zabrać swoje skrzaty do domu.
Dziękujemy bardzo serdecznie pani Tatianie, dzięki której powstały tak piękne skrzaty
5
Ogólnopolski konkurs Matematyczno-Ekonomiczny „EKONOMAT”
14 grudnia ośmioro uczniów z klas VII-VIII wzięło udział w I etapie konkursu „EKONOMAT” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miastku. Uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą ekonomiczną oraz rozwiązać zadania związane z bankowością, oprocentowaniem. Do II etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów:
-
Paweł Pinkert z kl 8
-
Bartosz Dębiak z kl 8
-
Michał Malek z kl 7
-
Antoni Kąkol z kl 8
-
Szymon Nazarko z kl 8
II etap odbędzie się 11 stycznia w formie testu on-line. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
-
Wycieczka do Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie
07. grudnia uczniowie naszej szkoły uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie.
Poznali życie dawnych mieszkańców Kaszub na podstawie eksponatów zgromadzonych w muzeum. Zwiedzali wystawę zwiazaną z popularnym kaszubskim instrumentem: "Diabelskie skrzypce". Podziwiali także rzeźby Stanisława Janikowskiego oraz zapoznali się z twórczością malarską i rzeźbiarską "Leonarda da Vinci z Kaszub" Józefa Chełmowskiego.
Pasowanie na czytelnika
10. grudnia uczniowie klasy pierwszej osiągnęli kolejny stopień wtajemniczenia w naszej społeczności szkolnej. To kolejna ważna uroczystość w kalendarzu pierwszoklasistów – pasowanie na czytelnika.
Pani Agnieszka Bukowska – bibliotekarka z naszej szkoły przygotowała test obejmujący znajomość bajek, baśni, zagadnień związanych z biblioteką oraz regulaminu biblioteki. Oczywiście pierwszaki stanęły na wysokości zadania, popisały się wiedzą i zdały test śpiewająco oraz w ekspresowym tempie. Po teście pierwszoklasiści uroczyście złożyli ślubowanie:
My uczniowie pierwszej klasy
Uroczyście przyrzekamy
Że będziemy kochać książki
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielka powagą
Przyrzekamy!
Następnie każdy z uczniów otrzymał nagrodę oraz dyplom przyjaciela książek. Otrzymali również zaproszenie do częstego odwiedzania biblioteki, aby tam wraz z bohaterami książek przezywać fantastyczne przygody.
6
Fanpage na Facebooku
Zachęcamy do polubienia i obserwowania naszej strony na Facebooku
Nareszcie jest długo wyczekiwany przez naszą społeczność Fanpage naszej szkoły na Faceooku. Admin jeszcze dopracowuje szczegóły związane z funkcjonowaniem tej strony, jednak już zachęcamy do jej obserwowania. Fanpage ma na celu jak najszybsze przekazywanie ogłoszeń i najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Będzie bieżąco aktualizowany.
Zapraszamy!
Wycieczka klas 1-3
Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę"
2 grudnia odbyła się wycieczka klas 1-3 zrealizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.
Pierwszym punktem było zwiedzanie przez uczniów Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie. Uczniowie z uwagą słuchali przewodnika i oglądali eksponaty wchodzące w skład wystawy etnograficznej – poświęconej kulturze materialnej Kaszubów Bytowskich. Nie mniejszym zainteresowaniem ze strony zwiedzających cieszyła się wystawa historyczna oraz współczesna sztuka ludowa Kaszub.
Kolejną atrakcję dla dzieci stanowiło zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie mogły podziwiać oryginalne zabytki artylerii okrętowej.
Na koniec uczniowie udali się do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment, w którym – łącząc naukę z zabawą – poznali różne zjawiska otaczającego ich świata i przede wszystkim mile spędzili czas. W tym samym obiekcie zjedli posiłek.
5
Mikołajki w naszej szkole
06 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie klasy pierwszej wspomagani przez część klasy trzeciej przygotowali wraz z wychowawczynią Bożeną Diks przedstawienie dla przedszkolaków oraz klas 1-3.
Dzieci fantastycznie odegrały swoje role i zrobiły wielkie wrażenie na widzach. Wspaniałe kostiumy i dekoracje na scenie dopełniły całości.
Po przedstawieniu na przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 czekała niespodzianka. Na salę gimnastyczną, na której odbywało się przedstawienie, przybył Mikołaj! Dzieci otrzymały ogromne paczki pełne słodyczy. Sponsorami tych paczek, jak co roku, był pan sołtys – Jerzy Wyczk oraz firma Drutex. Bardzo dziękujemy!
Dzieci z zerówki w ramach podziekowania zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja oraz opowiedziały wierszyk. Również Pan sołtys otrzymał skromny podarunek od obdarowanych uczniów.
37Zdjęcia z przedstawienia
16
Święto Szkoły i Dzień Życzliwości
1 grudnia odbył się apel dla klas 4-8 z okazji Święta Szkoły. Była to okazja, aby wręczyć nagrody i podsumować różne akcje i konkursy. Pani Dyrektor w imieniu Magdy Hering organizatorki plebiscytu "Najżyczliwsi" podsumowała Dzień Życzliwości oraz akcję biegów z okazji Dnia Niepodległości. Pani Grażyna Data przedstawiła wyniki szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły. Na koniec pani Sylwia Szkuć wyświetliła uczniom prezentację o naszej szkole, która zawierała wiele informacji i ciekawostek historycznych. Wszyscy uczniowie otrzymali lizaki z okazji Święta Szkoły ufundowane przez Radę Rodziców.
Wyniki Plebiscytu "Najżyczliwsi":
- NAJŻYCZLIWSZY NAUCZYCIEL - Sylwia Wirska-Lachs
- NAJŻYCZLIWSZY PRACOWNIK SZKOŁY- Zdzisław Megier
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 1 - Liliana Dułak
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 2 - Sebastian Kloskowski
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 3 - Maja Główczewska
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 4 - Hanna Dzika
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 5 - Anna Podolska
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 6 - Bartosz Pałasz
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 7 - Jakub Nowicki
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 8 - Wiktor Kokociński
Wszystkim serdcznie gratulujemy!
36
Szkolny konkurs wiedzy o patronie
W dniach 22-23 listopada w ramach obchodów Święta Szkoły przeprowadzono Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Wybickim – patronie naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 59 uczniów z klas 4-8. Poziom wiedzy był bardzo zróżnicowany. Zdecydowanie lepiej do konkursu przygotowały się klasy 4-6.
A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
W kategorii klas IV – VI
I miejsce – Nadia Banasiak z kl. V
II miejsce - Nadia Fusiek z kl. V
III miejsce – Ania Nowicka z kl IV i Ania Podolska z kl. V
Wyróżnienie: Zuzanna Banasiak z kl. VI
W kategorii klas VII – VIII
I miejsce – Łukasz Stenka z kl VIII
II miejsce – Michał Malek z kl. VII
III miejsce – Hanna Zander z kl. VII i Karolina Myślak z kl. VIII
Wyróżnienie: Grzegorz Rycki z kl. VII
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!
"Dziady"
Insceniacja przygotowana przez klasę 7
W środę 1 grudnia uczniowie klasy 7 dali popis swoich aktorskich umiejętności. Wraz z nauczycielką j. polskiego – panią Sylwią Szkuć przygotowali inscenizację „Dziadów” A. Mickiewicza.
Premiera tej sztuki zaplanowana była dużo wcześniej, jednak ze względu na kwarantannę, na którą zostali skierowani uczniowie klasy 7 odbyła się dopiero teraz. Pandemia popsuła również plany, gdyż na występ, ze względu na przepisy bezpieczeństwa związane z COVID-19, zaproszeni zostali tylko rodzice uczniów tej klasy. Aktorzy doskonale wczuli się w swoje postacie i atmosferę przedstawienia. Widzowie natomiast byli pod wielkim wrażeniem.
Gratulujemy udanego występu uczniom i Pani Sylwii.
Linki do nagrania z przedstawienia:
1. https://drive.google.com/file/d/1dxZSw_-0VyzXucOU_RRM0AkvUk1uX4j4/view?usp=sharing
2. https://drive.google.com/file/d/1P7je3uHo-_7fFq0ytkcRVgbiZpOSg8g6/view?usp=sharing
10
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie