• Apel wielkanocny

          • Dziś odbył się Apel Wielkanocny przygotowany przez liderkę kampanii CPCD Panią Bożenę Diks wraz z uczniami klasy drugiej oraz panią Agnieszkę Bukowską z uczennicami klasy piątej. Na początek dziewczęta z klasy piątej wystąpiły w krótkim i zabawnym przedstawieniu pacynkowym. Następnie uczniowie klasy drugiej w przepięknym przedstawieniu opowiedzieli o tradycjach wielkanocnych, a zwłaszcza o produktach, które powinny znaleźć się w koszyczku. Apel sprawił, że wszyscy poczuliśmy atmosferę nadchodzących Świąt. 

             

          • Laureaci konkursu "Wielkanocne palmy i pisanki"

          • WYOBRAŹNIA JEST NIEOGRANICZONA!

            Czego dowodem jest ilość prac, które wpłynęły na XXIII edycję konkursu 𝙒𝙞𝙚𝙡𝙠𝙖𝙣𝙤𝙘𝙣𝙚 𝙋𝙖𝙡𝙢𝙮 𝙞 𝙋𝙞𝙨𝙖𝙣𝙠𝙞. Było ich ponad 200! Każda wyjątkowa i wykonana według własnego pomysłu.

            Prace oceniono w czterech kategoriach: palma, pisanka, ozdoba i kartka wielkanocna. Nagrodzonych zostało 80 prac, z czego 12 nagród powędrowało do naszych uczniów:

            KATEGORIA: OZDOBA (kl.1-3)

            I MIEJSCE Jowita Durbas, kl. 3

            I MIEJSCE Karolina Kluk, kl. 3

            III MIEJSCE Krzysztof Malek, kl.3

            KATEGORIA: PISANKA (kl. 1-3)

            Wyróżnienie Antoni i Jakub Żarscy, kl. 3

            KATEGIORIA: PALMA WIELKANOCNA (kl. 1-3)

            I MIEJSCE klasa 3

            Wyróznienie Karol Malek, kl. 1

            KATEGORIA PALMA WIELKANOCNA (KL.4-6)

            Wyróżnienie Maja Główczewska, kl. 4

            KATEGORIA KARTKA WIELKANOCNA (KL. 4-6)

            Wyróżnienie Wiktoria Kowalska, kl. VI

            Laureaci odebrali nagrody podczas uroczystości, która odbyła się 30 marca w Bibliotece Miejskiej w Bytowie. 

            GRATULUJEMY!

             

          • Rada Rodziców zaprasza na zabawę taneczną

          • Zabawa planowana jest na 22 kwietnia 2023 r. Start godz. 20.00. Bilety w cenie 50 zł. Oferujemy kawę, herbatę i ciasto oraz dobrą zabawę. Imprezę poprowadzi DJ Damianos. W programie przewidziana jest loteria fantowa i licytacje.

            Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup pomocy naukowych dla dzieci z naszej szkoły. 

            ZAPRASZAMY!

          • Biblioteka zaprasza także najmłodszych czytelników

          • Dzisiaj pani Agnieszka ze szkolonej biblioteki odwiedziła dzieci z grupy "Motylków". Opowiedziła im o bibliotece, o książkach, jakie można tam znaleźć, a także o tym, jak dbać o ksiązki z biblioteki. Dzieci mogły obejrzeć książeczki i opowiedzieć, które z nich się im podobają. Potem pani bibliotekarka przeczytała motylkom książkę pt. "Franklin i książka z biblioteki". Na koniec maluchy wybrały się do biblioteki szkolnej, aby obejrzeć to pełne tajemnic miejsce. Na koniec pani Agnieszka zaprosiła dzieci do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami, aby mogły wypożyczyć książki lub skorzystać z oferty kiermaszowej i zakupić książeczki na własność. 

          • Pokaz historyczny

          • Dziś nasza szkołę odwiedziła grupa artystyczna REKONSTRUKTO, która przeprowadziła niecodzienną lekcję historii. Tematem pokazu było życie i kultura średniowiecza. Pan Kuba opowiedział w ciekawy sposób o tamtych czasach. Zaprezentowano także ekwipunek i uzbrojenie rycerzy, narzędzia tortur. Każdy mógł dotknąć i z bliska obejrzeć rekwizyty.

            https://rekonstrukto.webs.com

          • Wysokie miejsca naszych uczniów na Wojewódzkim konkursie plastyczno-matematycznym w Silnie

          • PODSUMOWANIE XVI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSUpobrane

            MATEMATYCZNO-PLASTYCZNEGO

            W SILNIE


             

            23 marca odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego w Szkole Podstawowej w Silnie.

            Poprzez zabawę plastyczną łatwiej jest przyswoić sobie trudne matematyczne zagadnienia. Takie przesłanie przyświeca od wielu lat konkursowi matematyczno-plastycznemu. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczniów poprzez wypowiedź plastyczną oraz poszukiwanie matematyki w życiu codziennym.

            Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem o czym świadczy ilość nadsyłanych prac . W tym roku zgłoszono ponad 700 prac z 52 szkół województwa pomorskiego a także kujawsko-pomorskiego.

            O sukcesach naszych uczniów pisaliśmy już na początku marca. Przypomnijmy tylko, że  z naszej szkoły wysłaliśmy 18 prac z czego 6 zostało nagrodzonych:

            Trzy uczennice - Ania Podolska, Lena Dułak i Wiktoria Kowalska otrzymały nagrody za I miejsca w swoich kategoriach. Również trzy uczennice- Nadia Banasiak, Michalina Bukowska i Agata Data otrzymały nagrody za II miejsca. Dodatkowo Ania otrzymała nagrodę specjalną –Dyrektora Szkoły w Silnie.

            Podczas uroczystości wręczenia nagród uczniowie Szkoły Podstawowej w Silnie zaprezentowali ciekawy program artystyczny, a na koniec wszyscy mogli skosztować smakowity tort i przepyszne zapiekanki.

            Grazyna Data

          • Kaszubski tydzień

          • 19 marca – Dzień Jedności Kaszubów – z okazji tego święta w naszej szkole trwał tydzień kaszubski. Obchody miały na celu promowanie kaszubszczyzny, a także zachęcenie uczniów do zapisania się na zajęcia z j. kaszubskiego. Na korytarzu pojawiły się plakaty z mapą Kaszub, kaszubskim bohaterem literackim – Remusem, informacje o fladze i godle Kaszub, a także teksty wierszy i piosenek znanych dzieciom uczęszczającym na zajęcia z języka kaszubskiego, w bibliotece pojawiła się wystawa książek dwujęzycznych polsko-kaszubskich.

            Poza tym uczniowie, którzy już uczęszczają na zajęcia z języka kaszubskiego odwiedzili oddziały przedszkolne, aby zaprezentować jak wyglądają takie lekcje oraz czego już się nauczyli.

            Ważnym wydarzeniem był także finał powiatowego konkursu „Poznaje moją Małą Ojczyznę razem z Byciem rycerzem herbu Kasztan”.

            Tydzień zakończył się nocką kaszubską. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez panią Jarosławę z Zagrody Cud-Miód, podczas których wykonali ozdoby wielkanocne. Następnie pod kierunkiem nauczycielek j. kaszubskiego: Anety Typy oraz Agnieszki Bukowskiej wykonali plakaty na Dzień Jedności Kaszubów. Po kolacji uczniowie oglądali filmy związane z Wielkanocą i nastąpiła cisza nocna. W sobotni poranek po śniadaniu uczniowie przystąpili do kolejnych warsztatów, podczas których malowali wzory kaszubskie na płóciennych torbach. Zarówno stroiki, jak i torby uczniowie zabrali do domu. 

            Wszyscy uczniowie byli zadowoleni oraz pełni wrażeń.

          • Tydzień matematyki

          • W ramach Tygodnia z Matematyką uczniowie klas IV-VIII przystąpili do konkursów matematycznych: plastycznego- wykonując plakat pod hasłem: „Matematyka królową nauk” oraz literackiego - „Wiersz matematyczny”.

            Uczniowie wykonali wspólnie plakat pod hasłem „Matematyka królową nauk” , które zostały ocenione przez nauczyciela matematyka oraz plastyki.

            Przyznano następujące miejsca:

            I  miejsce -klasa 8 i klasa 6

            II miejsce – klasa 4 i 5

            II miejsce - klasa 7

            Uczniowie wzięli również udział w indywidualnym  konkursie matematyczno-literackim. Zadaniem uczniów było napisanie wiersza o tematyce matematycznej lub o liczbie pi.

            Nagrodzono:

            I miejsce – Julia Michalak

            II  miejsce- Hanna Klinkosz oraz Nadia Banasiak

            III miejsce- Krystian Kwaśny oraz Julia Strelke

            Wyróżnienia: Oliwia Baranowska, Alan Jędrychowski, Dorota Kosakowska i Nadia Fusiek

            W nagrodę uczniowie otrzymywali m.in.  bonusy na zwolnienie z zad. dom lub nieprzygotowanie do lekcji z matematyki, bonus na podwyższenie oceny z odpowiedzi lub zad.dom z matematyki,  bonus na przełożenie kartkówki, dzień bez pracy domowej.

            W czwartek odbył sie apel przygotowany przez uczniów klasy 6, na którym zaprezentowali utwory związane z matematyką: bajkę o przykrótkiej złotej kołderce, wiersz W. Szymbroskiej "Liczba Pi" oraz piosenkę o chwytliwym refernie "... matma to łatwizna...". Na koniec wszyscy zostali poczęstowani okrągłymi ciasteczkami z lukrowaną liczbą pi. 

          • POZNAJĘ MOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ RAZEM Z BYCIEM, RYCERZEM HERBU KASZTAN.

          • 14 marca 2023 roku, czyli tuż przed ważnym dniem dla mieszkańców Kaszub (przypominamy 19 marca to Dzień Jedności Kaszubów)  w naszej szkole odbył się finał powiatowego konkursu dla uczniów klas III - VIII szkół podstawowych  pod nazwą

             POZNAJĘ MOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ RAZEM Z BYCIEM, RYCERZEM HERBU KASZTAN.

            Pomysł konkursu narodził się po uroczystej promocji szóstego już opowiadania o małym rycerzu 31 maja  2022 roku w tak zwanym Dniu Kaszubskim.

            Pomysł spodobał się burmistrzowi Bytowa, a ponieważ padł ze strony nauczycielki z Gostkowa – Pani Ewy Sobczyńskiej, to we wrześniu zaplanowano konkurs właśnie w tej szkole. Organizatorami konkursu zostali: Urząd Miasta w Bytowie i Szkoła Podstawowa w Gostkowie (najbardziej zaangażowały sie liderki kampanii CPCD: Bożena Diks oraz Eaw Sobczyńskaa także nauczycielki jezyka kaszubskiego: Aneta Typa i Agnieszka Bukowska).  Głównym celem konkursu było zmotywowanie wszystkich uczniów, nie tylko tych uczących się języka kaszubskiego do regularnego i dogłębnego czytania opowiadań o Byciu, by poznawać historię naszej małej Ojczyzny – Kaszub.

            Najpierw odbył się etap szkolny, na podstawie przesłanego przez organizatorów testu składającego  się z pytań zamkniętych.

            Na podstawie przesłanych przez szkoły protokołów do etapu drugiego – finałowego  organizatorzy zakwalifikowali 40 uczniów z najlepszymi wynikami.

            Uczniowie w finale wykazali się dobrym przygotowaniem, co jest również zasługą ich nauczycieli. 

            WYNIKI:

            W kategorii klas III – V:

            • zwyciężył Tobiasz Rymon – Lipiński ze szkoły w Borowym Młynie
            • II miejsce zajęła Aleksandra Masternak ze szkoły w Ugoszczy, 
            • III miejsce zajęła Julia Stromińska z Nożyna.

            W grupie uczniów z klas VI-VIII:

            • zwyciężyła Weronika Żmuda Trzebiatowska z SP w Brzeźnie Szlacheckim
            • II miejsce zajęła Wiktoria Homernik z SP w Niezabyszewie, 
            • III miejsce przypadło w udziale Dominice Krzewińskiej z SP w Nożynie.

            W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy konkursu mogli posilić się smakołykami. Natomiast tuż przed ogłoszeniem wyników gospodarze zaprezentowali krótką część artystyczą. Uczniowie klasy II zaśpiewali piosenkę o Byciu, natomiast uczniowie klas starszych przygotowali krótkie przedstawienie na temat legend, ukrytych w nich symbolach oraz o istocie znajomości swojej Małej Ojczyzny. 

                 Była to udana impreza promująca nie tylko książeczki o Byciu, ale przede wszystkim historię i tradycję Kaszub - naszej Małej Ojczyzny, która na kartkach tych opowiadań została zapisana, tak, by zainteresować młodego czytelnika.

             

          • Wiosenny kiermasz książek

          • Biblioteka szkolna zaprasza

            Szkolna biblioteka we współpracy z księgarniami taniej książki: "Drugi Tom" oraz "Tuliszków" organizuje WIOSENNY KIERMASZ KSIĄŻEK. Można nabyć książki do czytania dla dzieci młodszych, straszych, jak i dla dorosłych, a także kolorowanki i książeczki z zadaniami w BARDZO ATRAKCYJNYCH CENACH:

            od 1 zł do 20 zł.

            5% od dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczone na zakup nagród w konkursach szkolnych. 

            Zapraszamy!

          • Dzień kobiet

          • DZIEŃ KOBIET w naszej szkole tradycyjnie jest przygotowywany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. W tym roku Biedronki i Motylki przygotowały wspaniałe laurki dla wszystkich pań pracujących w naszej placówce. Delegaci wraz z wychowawczynią zerówki je wręczyli rano. Natomiast o godzinie dwunastej odbył się uroczysty apel na sali gimnastycznej. Dzieci zaprezentowały się w tańcach do piosenek: "Krecik, krecik", "Marzec", "Być kobietą", a chłopcy z zerówki wyrecytowali wiersz z życzeniami dla pań. Było wesoło i radośnie. Wspaniałe przebrania maluchów wprawiły wszystkich w zachwyt. 

          • Akcja segregacja

          • Nasze przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zajęciach z edukacji ekologicznej. Pan Romuald Burczyk przypomniał dzieciom zasady segregacji śmieci i wyjaśnił wątpliwości z tym związane. Segregacja  nie była dla uczniów żadną nowością, gdyż stosuja ją na codzień zarówno w domu jak i w szkole. Zajęcia te pomogły jednak utrwalić i podkreślić wagę zachowań proekologicznych. 

          • XVI WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO – PLASTYCZNY W SILNIE

          • Już po raz szesnasty uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w wojewódzkim konkursie matematyczno – plastycznym zorganizowanym przez SP w Silnie. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.  W tym roku z 18 wysłanych prac uczniów klas  IV – VIII nagodzonych zostało 6 prac. W konkursie wzięło udział 35 szkół z  województwa pomorskiego.

            A oto wyniki naszych uczniów:

            W kategorii kl. IV   Świat trójkątów

             II miejsce –Michalina Bukowska

            W kategorii kl. VI- Proste prostopadłe i równoległe wokół Ciebie”

            I miejsce i Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły w Silnie otrzymała Anna Podolska

            I miejsce – Lena Dułak

            II miejsce Nadia Banasiak

            W kategorii kl. VII   Skala w życiu codziennym

            I miejsce – Wiktoria Kowalska

            W kategorii kl. VIII Bryły wokół nas

              II miejsce- Agata Data

            Wszystkie prace przygotowywali uczniowie pod kierunkiem nauczycielki matematyki – Grażyny Daty.

          • II Ogólnopolski Konkurs Matematyczno - Ekonomiczny „EKONOMAT”

          •   2 marca 2023 r. odbył się   I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „EKONOMAT” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miastku.

            W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy ósmej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością pojęć z dziedziny ekonomii np. co to jest inflacja, co oznacza skrót PKO BP oraz rozwiązać zadania związane z bankowością, oprocentowaniem czy zakupami. Do II etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów:

            1. Miłosz Pituch
            2. Michał Malek
            3. Krystian Kwaśny
            4. Agata Data
            5. Hanna Michalak

            II etap odbędzie się 23 marca również w szkole ale w formie testu on-line.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

          • Eliminacje do Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas piątych 2023

          • 2 marca odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych, który odbędzie się w naszej szkole 27 kwietnia.

            W I etapie wzięło udział 11 uczniów z klasy piątej. Uczniowie rozwiązywali test  w formie online rozwiązując zarówno zadania zamknięte jak i otwarte. Ostatecznie do drużyny, która będzie reprezentowała naszą szkołę w tym Turnieju zakwalifikowali się: Hania Dzika, Szymon Kowalski i Anna Nowicka.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w Turnieju!

          • Gminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców

          • 27 lutego w Szkole podstawowej nr 2 w Bytowie odbyły się Gminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. Swoje zespoły dziewcząt i chłopców wystawiły szkoły: SP z  Gostkowa, SP nr 2, SP nr 5 i SP nr 1 Z Bytowa.  Uczniowie rozegrali wyrównane  mecze każdy z każdym i ostatecznie dziewczęta uplasowały się na trzecim  miejscu, a chłopcy na miejscu czwartym.

            Skład drużyny dziewcząt: Julia Strelke, Zuzanna Banasiak, Patrycja Pałasz, Nikola Bukowska, Magdalena Stenka, Agata Data, Hanna Zander, Zuzanna Kowalska;

            Skład drużyny chłopców: Wiktor Zientarski, Daniel Juszczak, Bartosz Pałasz, Mateusz Herdzik, Michał Malek, Miłosz Pituch, Jakub Nowicki, Krystian Kwaśny, Filip Janusiewicz, Patryk Nazarko, Maciej Nazarko, Bartosz Wolski.

             

          • Zaproszenie na zajęcia dla dzieci

          • Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomóż mi” w Bytowie zaprasza dzieci w wieku 7-15 lat na zajęcia prowadzone w ramach projektu „Bawimy, uczymy, wspieramy”, finansowanego przez Urząd Miejski w Bytowie.

            Świetlica oferuje dzieciom opiekę, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, zabawy, rozwój zainteresowań oraz wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych. Dodatkowo dzieci otrzymują poczęstunek oraz darmowe bilety na basen „Nimfa” w Bytowie. W świetlicy prowadzone są również cykliczne zajęcia socjoterapeutyczne, dotyczycące radzenia sobie ze stresem oraz emocjami, metod rozwiązywania konfliktów, współpracy w grupie, komunikacji interpersonalnej i wielu innych.

            Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowane osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej.

             Zajęcia dobywają się w salce przy plebanii w Gostkowie w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach 15.00 – 18.00. Udział w projekcie jest bezpłatny.

          • Gminne zawody w mini piłkę ręczną dziewcząt i chłopców

          • 23 lutego w Szkole podstawowej nr 2 w Bytowie odbyły się gminne zawody w mini piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział nasze dziewczęta oraz drużyny żeńskie ze szkoły podstawowej nr 2   i szkoły podstawowej nr 5 w Bytowie. Drużyny chłopców reprezentowali chłopcy  ze  Szkoła podstawowej nr 2, Szkoły podstawowej nr 5 ,Szkoły podstawowej nr 1 z Bytowa oraz Szkoły podstawowej w Gostkowie. Uczniowie rozegrali mecze każdy z każdym i ostatecznie dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, a chłopcy na miejscu trzecim.

            Skład drużyny dziewcząt: Natalia Nazarko, Agata Mostowska, Amelia Malinowska, Wiktoria Kowalska, Hanna Dzika, Julia Wyczk Hanna Klinkosz, Lena Dułak

            Skład drużyny chłopców: Krzysztof Malek, Hubert Dziki, Filip Zander, Łukasz Borzyszkowski, Hubert Dziki, Szymon Kowalski, Łukasz Leik, Alan Jędrychowski, Maksymilian Jandernal;