Wesołych Świąt!
Trening lekkoatletyczny
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu imprezach i zawodach sportowych osiągając coraz to lepsze wyniki. Wiele medali i dyplomów zdobyli w konkurencjach lekkoatletycznych - szczególnie w biegach na różnych dystanasach. Jest w tym znacząca zasługa naszego nauczyciela w-f oraz trenera Baszty - Dariusza Kutełło. Pan Darek podzialił się z nami krótkimi filmikami z przykładowych treningów lekkoatletycznych, które odbywają się w naszej szkole w ramach zajęć SKS.
Festiwal Nauki
Nasi uczniowie z klas 7 i 8 na zajęciach wspomagających z chemii oraz fizykii zdobywali wiedzę w praktyczny sposób przeprowadzając różne eksperymenty. Zajęcia te były tak fascynujace,że postanowili podzielić się zdobytą wiedzą z kolegami i koleżankami z pozostałych klas. Z tej okazji wraz z nauczycielami chemi i fizyki - Sylwią Malek-Radziszewską oraz Grzegorzem Neubauerem zorganizowali Festiwal Nauki.
Gratulacje wspaniałego pomysłu i liczymy na kolejną edycję.
10
Dobre serduszka uczestników kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom
Nasza szkoła od lat uczestniczy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Są to cykliczne spotkania dla uczniów klas 1-3, na któryh uczniowie słuchają ciekawego opowiadania, baśni czy wiersza oraz uczestniczą w zabawch nimi inspirowanych. Zajęcia prowadzi wychowawczyni klasy 1 - pani Bożena Diks, wspomagana przez panią Ewę Sobczyńską - byłą nauczycielkę j. polskiego w naszej szkole, która po zeszłym roku szkolnym przeszła na zasłużoną emeryturę.
Brawo dla uczniów biorących udział w tym roku w zajęciach w ramach kampanii CPCD:
- Postanowili pomóc pieskom z Fundacji Nasze Futrzaki i dla Azylu w Przyborzycach (niedaleko Bytowa) przygotowali cały duży karton „prezencików”: puszki z karmą dla piesków, kocyki, psie przysmaczki. Warto pomagać potrzebującym. Dzieci przekonały się jak wielką radość sprawia dawanie … z potrzeby serca.
- Przygotowali piękne, wesołe mikołajkowe kartki dla nieznanych Koleżanek i Kolegów, którzy zmagają się z ciężką chorobą. W ten sposób przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji : „ Wylosuj anioła. Zostań aniołem stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”. Do kartek dołączyli list i życzenia:
Razem
ze srebrnymi dzwonkami,
białymi śnieżkami,
pachnącymi choinkami
kolęd nutkami ślemy Życzenia
niech w ten Święty czas Świąt Bożego Narodzenia radość w sercu Twoim zagości
i uśmiech twarz rozpromienia,
a Ci, których kochasz najbardziej niech będą blisko – na wyciągnięcie dłoni.
Ogromne BRAWA!!!
Advent Calendars
Kalendarze Adwentowe w języku angielskim
W grudniu uczniowie klas IV - VI wykonywali kalendarze adwentowe z angielskimi słówkami. Najciekawszą pracę wykonała Julia Wyczk z klasy IV.
Geografia innowacyjnie
Nasza szkoła pozyskała środki finansowe na zakup wielu ciekawych pomocy dydaktycznych. Na zajęciach wspomagających z goeografii uczniowie mieli okazję wiele z nich przetestować. Zdobyli wiedzę bawiąc się przy tym wyśmienicie. Oto niektóre z atrakcji naukowych z tych zajęć:
- symulacja erupcji wulkanu,
- montaż i działanie tellurium
- budowa układu słonecznego,
- obserwacje przez teleskop
- tworzenie mapy poziomicowej.
Warsztaty filcowania na sucho
14.12.2021r odbyły się warsztaty filcowania na sucho w ramach zajęć z języka kaszubskiego. Uczniowie pod kierunkiem pani Marii - nauczycielki j. kaszubskiego oraz zaproszonej pani Tatiany wykonali piękne skrzaty. Używali do tego gąbki, specjalnych igieł i wełny owczej. Zajęcia warsztatowe były bardzo ciekawe i wszyscy uczniowie pracowali w skupieniu. Było to bardzo ważne, bo nieuważni uczniowie mogli ukłuć się igłą. Wszyscy mogli zabrać swoje skrzaty do domu.
Dziękujemy bardzo serdecznie pani Tatianie, dzięki której powstały tak piękne skrzaty
5
Ogólnopolski konkurs Matematyczno-Ekonomiczny „EKONOMAT”
14 grudnia ośmioro uczniów z klas VII-VIII wzięło udział w I etapie konkursu „EKONOMAT” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miastku. Uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą ekonomiczną oraz rozwiązać zadania związane z bankowością, oprocentowaniem. Do II etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów:
-
Paweł Pinkert z kl 8
-
Bartosz Dębiak z kl 8
-
Michał Malek z kl 7
-
Antoni Kąkol z kl 8
-
Szymon Nazarko z kl 8
II etap odbędzie się 11 stycznia w formie testu on-line. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
-
Wycieczka do Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie
07. grudnia uczniowie naszej szkoły uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie.
Poznali życie dawnych mieszkańców Kaszub na podstawie eksponatów zgromadzonych w muzeum. Zwiedzali wystawę zwiazaną z popularnym kaszubskim instrumentem: "Diabelskie skrzypce". Podziwiali także rzeźby Stanisława Janikowskiego oraz zapoznali się z twórczością malarską i rzeźbiarską "Leonarda da Vinci z Kaszub" Józefa Chełmowskiego.
Pasowanie na czytelnika
10. grudnia uczniowie klasy pierwszej osiągnęli kolejny stopień wtajemniczenia w naszej społeczności szkolnej. To kolejna ważna uroczystość w kalendarzu pierwszoklasistów – pasowanie na czytelnika.
Pani Agnieszka Bukowska – bibliotekarka z naszej szkoły przygotowała test obejmujący znajomość bajek, baśni, zagadnień związanych z biblioteką oraz regulaminu biblioteki. Oczywiście pierwszaki stanęły na wysokości zadania, popisały się wiedzą i zdały test śpiewająco oraz w ekspresowym tempie. Po teście pierwszoklasiści uroczyście złożyli ślubowanie:
My uczniowie pierwszej klasy
Uroczyście przyrzekamy
Że będziemy kochać książki
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielka powagą
Przyrzekamy!
Następnie każdy z uczniów otrzymał nagrodę oraz dyplom przyjaciela książek. Otrzymali również zaproszenie do częstego odwiedzania biblioteki, aby tam wraz z bohaterami książek przezywać fantastyczne przygody.
6
Fanpage na Facebooku
Zachęcamy do polubienia i obserwowania naszej strony na Facebooku
Nareszcie jest długo wyczekiwany przez naszą społeczność Fanpage naszej szkoły na Faceooku. Admin jeszcze dopracowuje szczegóły związane z funkcjonowaniem tej strony, jednak już zachęcamy do jej obserwowania. Fanpage ma na celu jak najszybsze przekazywanie ogłoszeń i najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Będzie bieżąco aktualizowany.
Zapraszamy!
Wycieczka klas 1-3
Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę"
2 grudnia odbyła się wycieczka klas 1-3 zrealizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.
Pierwszym punktem było zwiedzanie przez uczniów Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie. Uczniowie z uwagą słuchali przewodnika i oglądali eksponaty wchodzące w skład wystawy etnograficznej – poświęconej kulturze materialnej Kaszubów Bytowskich. Nie mniejszym zainteresowaniem ze strony zwiedzających cieszyła się wystawa historyczna oraz współczesna sztuka ludowa Kaszub.
Kolejną atrakcję dla dzieci stanowiło zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie mogły podziwiać oryginalne zabytki artylerii okrętowej.
Na koniec uczniowie udali się do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment, w którym – łącząc naukę z zabawą – poznali różne zjawiska otaczającego ich świata i przede wszystkim mile spędzili czas. W tym samym obiekcie zjedli posiłek.
5
Mikołajki w naszej szkole
06 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie klasy pierwszej wspomagani przez część klasy trzeciej przygotowali wraz z wychowawczynią Bożeną Diks przedstawienie dla przedszkolaków oraz klas 1-3.
Dzieci fantastycznie odegrały swoje role i zrobiły wielkie wrażenie na widzach. Wspaniałe kostiumy i dekoracje na scenie dopełniły całości.
Po przedstawieniu na przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 czekała niespodzianka. Na salę gimnastyczną, na której odbywało się przedstawienie, przybył Mikołaj! Dzieci otrzymały ogromne paczki pełne słodyczy. Sponsorami tych paczek, jak co roku, był pan sołtys – Jerzy Wyczk oraz firma Drutex. Bardzo dziękujemy!
Dzieci z zerówki w ramach podziekowania zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja oraz opowiedziały wierszyk. Również Pan sołtys otrzymał skromny podarunek od obdarowanych uczniów.
37Zdjęcia z przedstawienia
16
Święto Szkoły i Dzień Życzliwości
1 grudnia odbył się apel dla klas 4-8 z okazji Święta Szkoły. Była to okazja, aby wręczyć nagrody i podsumować różne akcje i konkursy. Pani Dyrektor w imieniu Magdy Hering organizatorki plebiscytu "Najżyczliwsi" podsumowała Dzień Życzliwości oraz akcję biegów z okazji Dnia Niepodległości. Pani Grażyna Data przedstawiła wyniki szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły. Na koniec pani Sylwia Szkuć wyświetliła uczniom prezentację o naszej szkole, która zawierała wiele informacji i ciekawostek historycznych. Wszyscy uczniowie otrzymali lizaki z okazji Święta Szkoły ufundowane przez Radę Rodziców.
Wyniki Plebiscytu "Najżyczliwsi":
- NAJŻYCZLIWSZY NAUCZYCIEL - Sylwia Wirska-Lachs
- NAJŻYCZLIWSZY PRACOWNIK SZKOŁY- Zdzisław Megier
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 1 - Liliana Dułak
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 2 - Sebastian Kloskowski
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 3 - Maja Główczewska
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 4 - Hanna Dzika
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 5 - Anna Podolska
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 6 - Bartosz Pałasz
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 7 - Jakub Nowicki
- NAJŻYCZLIWSZY UCZEŃ KLASY 8 - Wiktor Kokociński
Wszystkim serdcznie gratulujemy!
36
Szkolny konkurs wiedzy o patronie
W dniach 22-23 listopada w ramach obchodów Święta Szkoły przeprowadzono Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Wybickim – patronie naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 59 uczniów z klas 4-8. Poziom wiedzy był bardzo zróżnicowany. Zdecydowanie lepiej do konkursu przygotowały się klasy 4-6.
A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
W kategorii klas IV – VI
I miejsce – Nadia Banasiak z kl. V
II miejsce - Nadia Fusiek z kl. V
III miejsce – Ania Nowicka z kl IV i Ania Podolska z kl. V
Wyróżnienie: Zuzanna Banasiak z kl. VI
W kategorii klas VII – VIII
I miejsce – Łukasz Stenka z kl VIII
II miejsce – Michał Malek z kl. VII
III miejsce – Hanna Zander z kl. VII i Karolina Myślak z kl. VIII
Wyróżnienie: Grzegorz Rycki z kl. VII
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!
"Dziady"
Insceniacja przygotowana przez klasę 7
W środę 1 grudnia uczniowie klasy 7 dali popis swoich aktorskich umiejętności. Wraz z nauczycielką j. polskiego – panią Sylwią Szkuć przygotowali inscenizację „Dziadów” A. Mickiewicza.
Premiera tej sztuki zaplanowana była dużo wcześniej, jednak ze względu na kwarantannę, na którą zostali skierowani uczniowie klasy 7 odbyła się dopiero teraz. Pandemia popsuła również plany, gdyż na występ, ze względu na przepisy bezpieczeństwa związane z COVID-19, zaproszeni zostali tylko rodzice uczniów tej klasy. Aktorzy doskonale wczuli się w swoje postacie i atmosferę przedstawienia. Widzowie natomiast byli pod wielkim wrażeniem.
Gratulujemy udanego występu uczniom i Pani Sylwii.
Linki do nagrania z przedstawienia:
1. https://drive.google.com/file/d/1dxZSw_-0VyzXucOU_RRM0AkvUk1uX4j4/view?usp=sharing
2. https://drive.google.com/file/d/1P7je3uHo-_7fFq0ytkcRVgbiZpOSg8g6/view?usp=sharing
10
Powiatowy konkurs wiedzy o HIV/AIDS
1 grudnia - Światowy Dzień AIDS #ŚwiatowyDzieńAIDS
Ta data była okazją do przeprowadzenia finałowego etapu Powiatowego Konkursu "Podaj rękę - nie zarazisz się!". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7: Nikola Bukowska i Miłosz Pituch.
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bytowie jest inicjatorem Konkursu, który ma na celu podnoszenie poziomu świadomości oraz upowszechniania wiedzy o HIV/AIDS wśród młodzieży.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - Filia Nr 1 w Bytowie w ramach współpracy gościła finalistów z 16 placówek, którzy o godz.10.00 przystąpili do testu wiedzy.
Komisja w składzie:
Anna Krefft – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie
Grażyna Kikcio – kierownik PBW w Słupsku Filia nr 1 w Bytowie
Beata Gostkowska - edukator oświatowy PSSE w Bytowie
Katarzyna Jankowska – pracownik PSSE w Bytowie, wyłoniła laureatów.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, natomiast na laureatów czekały także atrakcyjne nagrody rzeczowe
Wyniki konkursu:
I miejce - Hanna Narloch - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miastku
II miejsce - Eliza Poniewska - Szkoła Podstawowa w Kramarzynach
III miejce - Miłosz Pituch - Szkoła Podstawowa w Gostkowie
Duże gratulacje dla Miłosza.
Andrzejki w naszej szkole
29. listopada w naszej szkole uczniowie wraz z wychowawcami organizowali kasowe Andrzejki. To pierwsza impreza klasowa, po pandemicznej przerwie, podczas której mogli wspólnie spędzić czas na rozrywkach i się zintegrować. Obowiązkowym punktem programu były oczywiście wróżby:
- przekłuwanie szpilką papierowych serc z wypisanymi imionami, aby wywróżyć imię przyszłego małżonka,
- lanie wosku przez dziurkę od klucza do miski z wodą – z powstałego kształtu wróżymy co spotka nas w przyszłości
- ustawianie butów od ściany do drzwi – czyj but pierwszy przekroczy próg sali ta osoba pierwsza wstąpi w związek małżeński
- obieranie jabłka – skórkę od jabłka rzucamy przez lewe ramię, litera w która się ułoży będzie pierwszą literą imienia małżonka
I jeszcze wiele innych wróżb. Dzieci z "zerówki" losowały wróżby z kapelusza.
Oczywiście na każdej udanej imprezie nie może zabraknąć tańców oraz dobrego poczęstunku.
Z okazji Andrzejek również Pani Marysia zorganizowała zajęcia warsztatowe dla dzieci z klas 1-3, które uczęszczają na lekcje j. kaszubskiego. Odbyły się one po lekcjach, w godzinach popołudniowych. Podczas tych zajęć dzieci zrobiły pyszne kruche ciasteczka oraz bawiły się we wróżenie.
20
IV gminny "Konkurs Pięknego Czytania"
30 listopada 2021 r odbył się w naszej szkole IV gminny „Konkurs Pięknego Czytania” dla klas trzecich. Organizatorem była nasza biblioteka szkolna. Chęć udziału zgłosiły drużyny ze szkół nr 2 i nr 5 z Bytowa. Naszą szkołę reprezentowali: Michalina Bukowska i Filip Zander, Szkołę nr 2: Jan Graban, Cezary Szulc, Zofia Pilipczuk i Zuzanna Kułakowska, natomiast Szkołę nr 5: India Backiel, Weronika Prychożdenko, Jakub Zieńkowski i Karolina Gawin.
Uczestnicy byli oceniani przez komisję pod względem: płynności i poprawności czytania, dykcji, modulacji głosu oraz ekspresji. Dodatkowe punkty można było zdobyć w kategorii: radzenie sobie z tremą oraz wrażenie ogólne.
Uczestnicy losowali numery wybranych tekstów z czasopisma „Świerszczyk”. Oczywiście zadaniem było jak najpiękniejsze i bezbłędne odczytanie wylosowanego tekstu. Każdy z uczestników czytał płynnie i poprawnie, pamiętając o znakach przestankowych i odpowiedniej modulacji głosu. Ogólnie poziom konkursu został oceniony na bardzo wysoki. Jedynie trema zaważyła na ilości popełnianych błędów i związanej z tym utracie punktów. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu jako pierwsi przecierając szlaki pozostałym. Mieli więc chyba najtrudniejsze zadanie. Po odczytaniu tekstów przez wszystkich uczestników konkursu komisja przystąpiła do liczenia punktów i wyłonienia zwycięzców. Po skromnym poczęstunku odczytano wyniki:
Miejsce I – INDIA BACKIEL (SP 5)
Miejsce II – ZUZANNA KUŁAKOWSKA (SP 2)
Miejsce III – CEZARY SZULC (SP 2).
Wszyscy uczestnicy za zaangażowanie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy!!!
7
Dzień PLUSZOWEGO MISIA
Jak wiadomo pluszowy miś to pierwszy i najlepszy przyjaciel każdego malucha. Nasze "Biedroki" i "Motylki" więc nieomieszkały świętować dziś razem z misiami. Pani Magda i pani Mirka przygotowały przedszkolakom mnóstwo atrakcji. To był dzień pełen śmiechu i wrażeń. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego „Kto misiowi urwał ucho”, poznały różne ciekawostki o niedźwiedziach w oparciu o encyklopedię przyrodniczą, rozwiązywały zagadki o misiach i niedźwiedziach. W czasie przeznaczonym na mały relaks oglądały także: „Przygody misia Uszatka", "Gumisie". Potem wykonały pracę plastyczną „Mój miś”, którą starsze przedszkolaki wyślą na konkurs. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał dyplom „Przyjaciela misia”.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie