• Szkolny konkurs wiedzy o patronie

          • W dniach 22-23 listopada w ramach obchodów Święta Szkoły przeprowadzono Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Wybickim – patronie naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 59 uczniów z klas 4-8. Poziom wiedzy był bardzo zróżnicowany. Zdecydowanie lepiej do konkursu przygotowały się klasy 4-6.

            A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

            W kategorii klas IV – VI

            I miejsce – Nadia Banasiak z kl. V

            II miejsce - Nadia Fusiek z kl. V

            III miejsce – Ania Nowicka z kl IV i Ania Podolska z kl. V

            Wyróżnienie: Zuzanna Banasiak z kl. VI

            W kategorii klas VII – VIII

            I miejsce – Łukasz Stenka z kl VIII

            II miejsce – Michał Malek z kl. VII

            III miejsce – Hanna Zander z kl. VII i Karolina Myślak z kl. VIII

            Wyróżnienie: Grzegorz Rycki z kl. VII

             

            Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

          • "Dziady"

          • Insceniacja przygotowana przez klasę 7

            W środę 1 grudnia uczniowie klasy 7 dali popis swoich aktorskich umiejętności. Wraz z nauczycielką j. polskiego – panią Sylwią Szkuć przygotowali inscenizację „Dziadów” A. Mickiewicza.

            Premiera tej sztuki zaplanowana była dużo wcześniej, jednak ze względu na kwarantannę, na którą zostali skierowani uczniowie klasy 7 odbyła się dopiero teraz. Pandemia popsuła również plany, gdyż na występ, ze względu na przepisy bezpieczeństwa związane z COVID-19, zaproszeni zostali tylko rodzice uczniów tej klasy. Aktorzy doskonale wczuli się w swoje postacie i atmosferę przedstawienia. Widzowie natomiast byli pod wielkim wrażeniem.

            Gratulujemy udanego występu uczniom i Pani Sylwii.

            Linki do nagrania z przedstawienia:

            1. https://drive.google.com/file/d/1dxZSw_-0VyzXucOU_RRM0AkvUk1uX4j4/view?usp=sharing

            2. https://drive.google.com/file/d/1P7je3uHo-_7fFq0ytkcRVgbiZpOSg8g6/view?usp=sharing

          • Powiatowy konkurs wiedzy o HIV/AIDS

          • 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS #ŚwiatowyDzieńAIDS

            Ta data była okazją do przeprowadzenia finałowego etapu Powiatowego Konkursu "Podaj rękę - nie zarazisz się!". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7: Nikola Bukowska i Miłosz Pituch.

            Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bytowie jest inicjatorem Konkursu, który ma na celu podnoszenie poziomu świadomości oraz upowszechniania wiedzy o HIV/AIDS wśród młodzieży.

            Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - Filia Nr 1 w Bytowie w ramach współpracy gościła finalistów z 16 placówek, którzy o godz.10.00 przystąpili do testu wiedzy.

            Komisja w składzie:

            Anna Krefft – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie

            Grażyna Kikcio – kierownik PBW w Słupsku Filia nr 1 w Bytowie

            Beata Gostkowska - edukator oświatowy PSSE w Bytowie

            Katarzyna Jankowska – pracownik PSSE w Bytowie, wyłoniła laureatów.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, natomiast na laureatów czekały także atrakcyjne nagrody rzeczowe

            Wyniki konkursu:

            I miejce - Hanna Narloch - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miastku

            II miejsce - Eliza Poniewska - Szkoła Podstawowa w Kramarzynach

            III miejce - Miłosz Pituch - Szkoła Podstawowa w Gostkowie

            Duże gratulacje dla Miłosza. 

             

          • Andrzejki w naszej szkole

          • 29. listopada w naszej szkole uczniowie wraz z wychowawcami organizowali kasowe Andrzejki. To pierwsza impreza klasowa, po pandemicznej przerwie, podczas której mogli wspólnie spędzić czas na rozrywkach i się zintegrować. Obowiązkowym punktem programu były oczywiście wróżby:

            - przekłuwanie szpilką papierowych serc z wypisanymi imionami, aby wywróżyć imię przyszłego małżonka,

            - lanie wosku przez dziurkę od klucza do miski z wodą – z powstałego kształtu wróżymy co spotka nas w przyszłości

            - ustawianie butów od ściany do drzwi – czyj but pierwszy przekroczy próg sali ta osoba pierwsza wstąpi w związek małżeński

            - obieranie jabłka – skórkę od jabłka rzucamy przez lewe ramię, litera w która się ułoży będzie pierwszą literą imienia małżonka

            I jeszcze wiele innych wróżb. Dzieci z "zerówki" losowały wróżby z kapelusza.

            Oczywiście na każdej udanej imprezie nie może zabraknąć tańców oraz dobrego poczęstunku.

            Z okazji Andrzejek również Pani Marysia zorganizowała zajęcia warsztatowe dla dzieci z klas 1-3, które uczęszczają na lekcje j. kaszubskiego. Odbyły się one po lekcjach, w godzinach popołudniowych. Podczas tych zajęć dzieci zrobiły pyszne kruche ciasteczka oraz bawiły się we wróżenie.

          • IV gminny "Konkurs Pięknego Czytania"

          • 30 listopada 2021 r odbył się w naszej szkole IV gminny „Konkurs Pięknego Czytania” dla klas trzecich. Organizatorem była nasza biblioteka szkolna. Chęć udziału zgłosiły drużyny ze szkół nr 2 i nr 5 z Bytowa. Naszą szkołę reprezentowali: Michalina Bukowska i Filip Zander, Szkołę nr 2: Jan Graban, Cezary Szulc, Zofia Pilipczuk i Zuzanna Kułakowska, natomiast Szkołę nr 5: India Backiel, Weronika Prychożdenko, Jakub Zieńkowski i Karolina Gawin.

            Uczestnicy byli oceniani przez komisję pod względem: płynności i poprawności czytania, dykcji, modulacji głosu oraz ekspresji. Dodatkowe punkty można było zdobyć w kategorii: radzenie sobie z tremą oraz wrażenie ogólne.

            Uczestnicy losowali numery wybranych tekstów z czasopisma „Świerszczyk”. Oczywiście zadaniem było jak najpiękniejsze i bezbłędne odczytanie wylosowanego tekstu.  Każdy z uczestników czytał płynnie i poprawnie, pamiętając o znakach przestankowych i odpowiedniej modulacji głosu. Ogólnie poziom konkursu został oceniony na bardzo wysoki. Jedynie trema zaważyła na ilości popełnianych błędów i związanej z tym utracie punktów. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu jako pierwsi przecierając szlaki pozostałym. Mieli więc chyba najtrudniejsze zadanie. Po odczytaniu tekstów przez wszystkich uczestników konkursu komisja przystąpiła do liczenia punktów i wyłonienia zwycięzców. Po skromnym poczęstunku odczytano wyniki:

            Miejsce I – INDIA BACKIEL (SP 5)

            Miejsce II – ZUZANNA KUŁAKOWSKA (SP 2)

            Miejsce III – CEZARY SZULC (SP 2).

            Wszyscy uczestnicy za zaangażowanie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

            Gratulujemy!!!

          • Dzień PLUSZOWEGO MISIA

          • Jak wiadomo pluszowy miś to pierwszy i najlepszy przyjaciel każdego malucha. Nasze "Biedroki" i "Motylki" więc nieomieszkały świętować dziś razem z misiami. Pani Magda i pani Mirka przygotowały przedszkolakom mnóstwo atrakcji. To był dzień pełen śmiechu i wrażeń. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego „Kto misiowi urwał ucho”, poznały różne ciekawostki o niedźwiedziach w oparciu o encyklopedię przyrodniczą, rozwiązywały zagadki o misiach i niedźwiedziach. W czasie przeznaczonym na mały relaks oglądały także: „Przygody misia Uszatka", "Gumisie". Potem wykonały pracę plastyczną „Mój miś”, którą starsze przedszkolaki wyślą na konkurs. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał dyplom „Przyjaciela misia”. 

          • Z podwórka na stadion

          • Powiatowy turniej piłki nożnej dziewcząt

            24.11.2021 r. odbyły się Zawody powiatowe w piłkę nożną dziewcząt o Puchar Tymbarka. Dziewczęta z drużyny reprezentującej nasza szkołę wygrały w finale z SP Tuchomie 1:0, chociaż okazji na celny strzał było dużo wiecej. Finał wojewódzki odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Gdańsku. Skład zwycięskiej drużyny: Natalia Nazarko, Lena Dułak, Anna Podolską, Agata Mostowska, Nikola Kaczmarzyk, Hanna Dzika, Nadia Banasiak, Wiktoria Kowalska. Trener Dariusz Kutełło

            Gratulacje i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.

          • "Drzewa płucami ziemi"

          • W październiku dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1-3 brały udział w projekcie „Drzewa płucami Ziemi”. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest dbanie o czyste powietrze oraz jak przyczyniają się do tego drzewa. Dzieci zachęcone zostały do wdrażania w najblizszym otoczeniu nawyków sprzyjających czystemu powietrzu np. przychodzenie do szkoły i powrót do domu pieszo zamiast samochodem, segregacja śmieci i in. W ramach zajęć dzieci obejrzały film dotyczący zanieczyszczenia powietrza i jego skutków, poznały różne gatunki drzew oraz mogły narysować swoje wymarzone drzewo. Za aktywny udział dzieci dostały nagrody, które mogą wykorzystać wspólnie na zajęciach.

          • "Szkoła do hymnu"

          • 10.11.2021 r. reprezentacja naszej szkoły z panią dyrektor Łucją Hinc na czele wzięła udział w uroczystościach związanych z przedsięwzieciem "Szkoła do hymnu" zorganizowanym przez Muzemu Hymnu Narodowego w Będominie. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystaw: "Józef Wybicki i jego czasy", "Polskie Symbole Narodowe oraz "Losy Mazurka Dąbrowskiego". Po przemówieniach Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Kuratora Muzeum wspólnie odśpiewano cały Hymn Polski.

             Część druga uroczystości odbyła się na sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Po prelekcji Kuratora Muzeum pt. "Historia Hymnu Narodowego oraz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie" odbył sie koncert pieśni patriotycznych oraz projekcja filmu dotyczącego edukacji patriotycznej. Na koniec uczestnicy pełni wrażeń mogli wymienić poglądy i posilić się podczas poczestunku. 

          • Nagrody naszych przedszkolaków

          • Dzieci z oddziałów przedszkolnych w październiku wzięły udział w kilku konkurasach plastycznych, w których namalowali przepiękne grzyby. Sandra Kąkol z grupy "Biedronek" oraz Karol Malek, Zofia Molska, Nikodem Jandernal, Kinga Kloskowska z grupy 'Motylków" otrzymali nagrodę za udział w konkursie "Plastyczne grzybobranie" organizowanym przez czasopismo "Abecadło". 

            W konkursie powiatowym "Najpiekniejszy grzyb" udział wzieli: Karol Malek, Zofia Molska, Aleksandra Data, Nikodem Jandernal, Kinga Kloskowska i Lilianna Troniewicz z grupy 'Motylków".

            W szkolnym konkursie "Zdrowy przysmak przedszkolaka" chętne dzieci namalowały ulubione warzywa i owoce: Maja Mielewczyk, Remigiusz Kowalczyk, Kinga Kloskowska, Agnieszka Byczkowska, Nikodem Jandernal, Tomasz Durbas, Karol Malek, Lilianna Troniewicz Zofia Molska z grupy 'Motylków" oraz Jan Glapiński, Sandra Kąkol, Maciej Rzeźnicki z grupy "Biedronek".

             

            Gratulujemy!

             

          • Wyniki konkursu "Moja ulubiona postać z bajki"

          • Jury w składzie: A. Bukowska, J. Sikorska, B. Diks, M. Suska i S. Malek sposród nadesłanych zdjęć wytypowało zwycięzców:

            I. miejsce: Maja Jaruszewska - kl. I

            II. miejsce: Krzysztof Malek - kl. II i Blanka Kąkol - kl.I

            III. miejsce: Michalina Bukowska - kl. III i Sandra Kakol - kl. "O"

            WYRÓZNIENIA:

            1. Hanna Klinkosz - kl IV

            2. Zofia Kluk - kl. I

            3. Zuzanna Kwaśny - kl. II

            4. Maciej Kakol - kl. III.

            Zwyciężyły przebrania, które były najbardziej pomysłowe oraz wymagały nieco wysiłku przy przygotowaniu. 

            Wszystkim gratulujemy!!!

            Nagrody zostaną wręczone w najbliższych dniach w bibliotece szkolnej. 

          • Kolejne zmagania lekkoatletyczne naszych uczniów

          • XXV Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu

            11.11.2021 r. nasi uczniowie uczcili Święto Niepodległości Polski udziałem w XXV Biegu Niepodległości w Borzytuchomiu. Drużyny chłopców i dziewcząt zmagały się z rówieśnikami w biegach przełajowych na dystansach:

            - Bieg Dziewcząt klas   I – II 600m

            - Bieg Chłopców klas   I – II 600m

            - Bieg Dziewcząt klas   III – IV 600m

            - Bieg Chłopców klas   III – IV 1000m               

            - Bieg Dziewcząt klas   V –VI 1000m

            - Bieg Chłopców klas   V –VI 1000m

            - Bieg Dziewcząt klas   VII-VIII 1000m      

            - Bieg Chłopców klas   VII – VIII 1500m.

            Nasi uczniowie uplasowali się na następujących miejscach:

            - Lena Data 9 miejsce

            - Filip Zander 3 miejsce

            - Hubert Zientarski 6 miejsce

            - Szymon Kowalski   - 60 miejsce

            - Hanna Klinkosz 2 miejsce

            - Julia Wyczk  18 miejsce

            - Nikola Bukowska 7 miejsce

            - Data Agata 14 miejsce

            - Lena Dułak 15 miejsce

            - Wiktoria Kowalska 24 miejsce

            - Krystian Kwaśny 7 miejsce

            - Michał Malek 8 miejsce

            - Maks Jandernal 13 miejsce

            - Mateusz Hirdzik 37 miejsce

            - Alan Jędrychowski 46 miejsce

            - Victoria Dutkiewicz 13 miejsce

            - Maciek Nazarko 23 miejsce

            Dziękujemy za dzielną walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły. GRATULUJEMY!

            Link do filmu z relacji z XXV Biegu Niepodległości w Borzytuchomiu:

            XXV Bieg Niepodległości | Talex Borysław / LIVE / Borzytuchom [11.11.2021] (pltrend.org)

            lub https://youtu.be/7JWk5_iat6k

             

             

             

             

          • Wycieczka do Będomina i Malborka

          • 09.11.2021 r. uczniowie klas 4-7 byli na wycieczce zorganizowanej dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwziecia "Poznaj Polskę".  To była fascynująca lekcja historii.  

            Pierwszym celem wycieczki był Będomin, a dokładnie w XVIII-wieczny, barokowy dworek szlachecki, w którym znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Dworek ten w latach 1741 – 1783 należał do rodziny Wybickich. Tu przyszedł na świat i wychował się przyszły twórca słów polskiego hymnu narodowego, Józef Wybicki - patron naszej szkoły.  

            Będomin. Muzeum Hymnu Narodowego i dom rodzinny Józefa Wybickiego - Magazyn Kaszuby 

            Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z dziejami życia Józefa Wybickiego, powstania polskiego hymnu narodowego oraz wyglądem polskiego dworku z XVII w. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała o życiu w tamtych czasach przeprowadzając nas przez kolejne sale i wystawy. Uczniowie byli zainteresowani o czym świadczyły zadawane pytania. Po zakończeniu zwiedzania i zakupie pamiątek wycieczkowicze udali się w dalszą drogę do kolejnego celu - Malborka. 

            Muzeum Zamkowe w Malborku (zamek.malbork.pl) 

            Na miejscu - przed zwiedzaniem uczniowie pokrzepili się gorącym i pikantnym rosołem w restauracji "Piwniczka". Następnie podzieleni na dwie grypy zwiedzali wspaniały XIV wieczny zamek krzyżacki w Malborku. Spacer z przewodnikiem przez 3 części zamku i wystawę bursztynu oraz oręża trwał 3 godziny. Pogoda sprzyjała, choć lekki mróz po czasie stał się dokuczliwy. Przewodnicy z zapałem opowiadali o powstaniu zamku, jego funkcjonowaniu i życiu krzyżaków w tamtych czasach. Uczniowie szeroko otwartymi oczami oglądali kolejne sale, wystawy i eksponaty. Nie omieszkali także wszystkiego fotografować. Na koniec zwiedzania przyszedł czas na zakup pamiątek oraz obiad w znanej już "Piwniczce". Droga powrotna do domu minęła szybko i bez przygód. Wesoły autobus, pełen rozśpiewanych uczniów bezpiecznie wrócił do domu.  

            Zdjęcia z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

            Zdjęcia z muzeum na zamku w Malborku

          • Wojewódzkie mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych

          • Pechowy wyjazd

            12.10.2021 r. nasi uczniowie wzięli udział Wojewódzkich Mistrzostwach w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  

            Dziewczęta zmagały się z 18 drużynami, natomiast chłopcy z 17. Skład drużyny dziewcząt: Nikola Bukowska, Agata Data, Patrycja Pałasz, Natalia Nazarko, Hanna Klinkosz, Lena Dułak, Wiktoria Kowalska. Skład drużyny chłopców: Michał Malek, Krystian Kwaśny, Bartosz Pałasz, Mateusz Herdzik, Maksymilian Jandernal, Alan Jędrychowski, Filip Zander 

            Chłopcy wystartowali pechowo: Michał Malek na pierwszych metrach zgubił kolce i stracił dystans do pozostałych zawodników. Podcięło to skrzydła reszcie drużyny i pozbawiło entuzjazmu. Mimo dzielnej walki ostatecznie zajęli 15 miejsce. 

            Dziewczęta walczyły zaciekle od początku do ostatnich metrów i zajęły 7 miejsce.  

            Walka nie była łatwa, wszak zawody wojewódzkie to zmagania z drużynami z dużych miast, z bardziej wyselekcjonowanymi zawodnikami. 

             

            Wszystkim naszym zawodnikom należą się gratulacje za dzielne reprezentowanie naszej szkoły na tak wysokim szczeblu. Życzymy sukcesów na kolejnych zawodach.  

          • Halloween

          • Ciekawe zajęcia j. angielskiego

            W drugiej połowie października uczniowie klas 1 - 6 na lekcjach języka agielskiego uczestniczyli w zajęciach   poświęconych tradycjom w krajach anglojęzycznych - obchodom Halloween. Klasa 1 przygotowała kapelusze czarownicy, klasy 5 i 6 wykonały ozdobne dynie na okna, a także upiekły ciasto dyniowe ... oczywiście w kształcie dyni! 

          • Kiermasz książek

          • Zachęcamy do zakupu książek i kolorowanek w okazyjnych cenach

            Biblioteka szkolna we współpracy z księgarnią "Drugi tom" organizuje kiermasz książek.

            Ceny są naprawdę okazyjne! W ofercie mamy książeczki dla najmłodszych do rozwijania umiejętności czytania, pisania, ale także kolorowanki, książki z zagadkami, puzzlami, modelami, naklejkami i in. Zostały one podzielone na grupy cenowe. Poniżej zamieszczamy się zdjęcia, na których znajdują się także ceny książek.

            15% od kwoty sprzedaży zostanie przeznaczone na zakup nowych książek do naszej biblioteki.

            Zachęcamy do zakupu!

             

             

          • Konkurs "Moja ulubiona postać z bajki"

          • Zachęcamy do udziału w konkursie

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna organizuje konkurs.

            Chętni uczniowie mogą przebrać się za ulubioną postać z bajki.

            Zdjęcie nalezy przesłać do 05.11.2021 r. (piątek) na adres e-mail: biblioteka.spgostkowo@gmail.com.

            Najbardziej pomysłowe przebranie zostanie nagrodzone.

             

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Uroczysty apel z okacji DEN

            Tego roczny apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klasa 4 wraz z wychowawczynią Sylwią Malek -Radziszewską. Przed występem Pani dyrektor Łucja Hinc podziękowała wszystkim nauczycielom za trud włożony w pracę, za starania, aby lekcje były interesujace, a atmosfera w szkole przyjazna. Tegoroczne nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Grażyna Data, Sylwia Malek-Radziszewska oraz Dariusz Kutełło. GRATULUJEMY!

            Po przemówieniu Pani Dyrektor klasa czwarta w zabawny sposób przedstawiła sytuacje, z jakimi spotykają się nauczyciele i pracownicy szkoły na codzień. Nie zabrakło także pięknej piosenki z podziekowaniami. Linki do relacji z tej uroczystości dostępne są w sekcji Ogłosznia na Librusie. 

          • MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

          • Tak świętowaliśmy w tym roku

            Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień a od 2008 roku  cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. 

             

            Tego roczne hasło brzmiało: „BAJKI I BAŚNIE Z CAŁEGO ŚWIATA"

             

            W naszej szkole również świętowaliśmy na różne sposoby, aby każdy uczeń mógł uczestniczyć w zaplanowanych wydarzeniach.

            Klasy 1-3 - trzy razy w tygodniu, na wyznaczonych przerwach, przychodziły do biblioteki, aby posłuchać bajek i baśni z różnych krajów świata m.in. z Niemiec, Litwy, Rosji, Indii, Japonii, Chin, Hiszpanii, Nigerii. Poznały dzięki temu nowe, nieznane baśnie. Jednocześnie każda z nich zawierała ważne przesłanie.

            Klasy 4, 5 i 6 wzięły udział w przygotowanej dla nich zabawie typu Escape Room nawiązującej do różnych postaci z bajek i baśni oraz powieści detektywistycznej dla dzieci i młodzieży. Mogły zmierzyć się dzięki temu ze swoją znajomością baśni klasycznych, a także uruchomić wszystkie zmysły. Zabawa była emocjonująca. Uczniowie byli bardzo zadowoleni.  

            Natomiast klasy 7 i 8 świętowały podczas Nocy Bibliotek:

            Uczniowie wzięli udział w panelu dyskusyjnym - "Czytanie wzmacnia". Pozwoliło im to odkryć bibliotekę na nowo. Z chęcią wzięły udział w dyskusji oraz poszukiwaniu książek na interesujące ich tematy. Esencją było uzmysłowienie sobie, że rzeczywiście czytanie może nas wzmocnić na różne sposoby:

            - poprawić nastrój, wyciszyć lub rozbawić

            - wzmocnić ciało dzięki przepisom na zdrowy posiłek, wskazanie odpowiedniej aktywności fizycznej,

            - wzmocnić nasz umysł poprzez czytanie rozwijając wyobraźnię, pamięć, umiejętność logicznego myślenia, kojarzenia, dedukcji,

            - wzmocnić relacje z rówieśnikami – poprzez wspólne zainteresowania, dyskusje na temat książki, wydarzenia związane z promowanie czytelnictwa

            - wzmocnić relacje rodzinne poprzez czytanie np. przez rodziców dzieciom, lub dzieci młodszemu rodzeństwu,  

              Następnie, aby umocnić nowy pozytywny wizerunek biblioteki, wkroczyliśmy na kolejny poziom wtajemniczenia. Biblioteka zamieniona została w Escape Room. Uczniowie podzieleni na drużyny rywalizowały ze sobą odszukując koperty z ukrytymi zagadkami, których rozwiązanie miało doprowadzić do rozwiązania hasła otwierającego drzwi. Emocje były ogromne, a zabawa przednia.  Po tak duże dawce emocji przyszła kolej na wzmocnienie ciała. Po spożyciu przekąski w postaci owoców, zainspirowani książką kucharską przygotowaliśmy pożywne, smaczne i zdrowe tortille. Po posiłku obejrzeliśmy film: "Operacja: Człowiek w czerni”, udostępniony nam przez pomysłodawców i organizatorów tegorocznej Nocy Bibliotek. Noc nie mogła oczywiście zakończyć się bez celebrowania jej z wykorzystaniem muzyki. Po nastrojowych i zabawnych śpiewach przy gitarze przyszedł czas także na tańce.

             

            Mamy nadzieję, że za rok zabawa będzie równie udana i emocjonująca.

          • Zajęcia taneczne dla najmłodszych

          • Zachęcamy do zapisów na zajęcia dodatkowe

            W środę 27.10. 2021 r. naszą szkołę odwiedziły panie: Agnieszka i Alicja ze

            Szkółki Tańca i Ruchu "Fantazja".

            Panie przeprowadziły lekcję pokazową dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3. Swoją werwą i zaangażowaniem skutecznie zachęciły dzieci do tańca według przygotowanej przez siebie choreografii. Początkowo płaczące maluchy po chwili ze śmiechem i entuzjazmem naśladowały ruchy pań. Starsze dzieciaki również były bardzo zadowolone i podekscytowane

            Zgłoszenia na zajęcia zostały rozdane dzieciom. Znajdują się tam też wszystkie najważniejsze informacje. Osoby, które chcą uczeszczać na zajęcia muszą dostarczyć wypełnione zgłoszenia do 02.11.2021 r. (wtorek). Dopiero po ich zebraniu zostanie ustalona data oraz godzina zajęć. Będą się one odbywały w naszej szkole raz w tygodniu:

            - Dla dzieci z grup przedszkolnych zajęcia będą trwały 30 minut, a koszt to 35 zł na miesiąc

            - Dla uczniowiów z klas 1-3 zajęcia zajęcia będą trwały 45 minut, a koszt to 45 zł na miesiąc

            Jeżeli w zajęciach czestniczy także rodzeństwo, wówczas otrzymają państwo rabat. 

             

            Więcej informacji na stronie:

            https://pl-pl.facebook.com/fantazjadance/ oraz pod nr tel. 570 264 614 lub 531 727 824.

             

            Zachęcamy do zapisów.