• Promocja ósmej części przygód Bycia herbu Kasztan.

          • W piątek, 26 stycznia 2024 r. w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyła się promocja ósmej części przygód Bycia herbu Kasztan autorstwa Anny Gliszczyńskiej. Wydarzenie to zostało połączone ze spotkaniem samorządowców z gmin Środkowych Kaszub  „Ò kaszëbsczim, niekònieczno pò kaszëbskù”.

            Uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na j. kaszubski zaprezentowali program artystyczno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pań Anety Typy i Agnieszki Bukowskiej. W wystąpieniu pojawiły się fragmenty nowej publikacji, które mają zachęcić do przeczytania całej historii. Ponadto uczniowie SP Gostkowo przepięknie zaśpiewali "Bytowskie nuty" oraz "Bytowską kolędę" w języku kaszubskim, którą przetłumaczyła Pani Aneta Typa. Dzieci włożyły całe serce i z zaangażowaniem wywiązały się ze swoich ról, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.  

            Po występie udały się na zajęcia z wykorzystaniem najnowszej generacji robotów Ozobot Bit + przeprowadzone przez pracowników Biblioteki Miejskiej.

            Pani Aneta Typa była także prelegentką podczas późniejszego spotkania samorządowców oraz nauczycieli i dziennikarzy związanych z kaszubszczyzną. Na podstawie własnego doświadczenia opowiadała o tym, jak nauczać języka kaszubskiego, aby proces edukacyjny był efektywny, motywujący oraz atrakcyjny dla uczniów.

             

          • Zajęcia na lodowisku

          • W ramach lekcji wychowania fizycznego 18 stycznia uczniowie z klas V-VIII skorzystali z darmowych zajęć na bytowskim lodowisku. Zajęcia zostały opłacone przez Urząd Miejski w Bytowie dla wszystkich uczniów z Gminy Bytów. Większość uczniów świetnie radziła sobie na lodzie, a ci którzy stawiali pierwsze kroki, mieli do pomocy „chodzik”. Uczniowie z klas młodszych otrzymali darmowe bilety do wykorzystania od poniedziałku do piatku do 29.02.2024 r. w  godz. 15.00 - 21.00 z wyłączeniem FERII SZKOLNYCH I WEEKENDÓW. Rodzic będzie musiał zakupić bilet wstępu dla siebie, aby wejść z dzieckiem na lodowisko. 

          • Szkolny konkurs MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA dla klasy 4

          • 15 stycznia odbył się szkolny konkurs matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia" dla klasy czwartej.

            Tytuł Mistrza wywalczył:
            Hubert Pałasz uzyskując wynik 100%


            II miejsce- Sebastian Kloskowski
            III miejsce- Zuzia Kwaśny


            wyróżnienia: Zuzia Glapińska i Brajan Dubras
             

            Gratulujemy!

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • W czwartek dzieci z przedszkola oraz klasy pierwszej przygotowały uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka. Maluszki z grupy "Motyków" przebrane w stroje krasnoludków zaprezentowały wiersze z życzeniami oraz piosenkę. "Biedronki" również pięknie wyrecytowały wierszyki i zaśpiewały "Rock and roll dla babci i dziadka". Pierwszaki natomiast zaczarowały wszystkich cudownymi tańcami z serduszkami oraz z błyszczącymi pomponami. Zaproszeni na tą uroczystość dziakowie byli oczarowani i wzruszeni popisami swoich wnuków. 

            Nagranie z uroczystości można obejrzeć pod tym linkiem:

            https://drive.google.com/file/d/1A5WxWv03xlOhiUrrpbEyYY2Ph1V-YQbg/view?usp=sharing

          • Bale karnawałowe

          • Jak co roku w styczniu odbyły sięw naszej szkole bale karnawałowe. Uczniowie klas młodszych świętowali w czwartek 11.01, starsi uczniowie w poniedziałek 15.01., a przedszkolaki we wtorek 16.01.  Młodsi uczniowie przybyli do szkoły przebrani za najróżniejsze postaci ze świata bajek i fantazji, natomiast uczniowie klas 5-8 zorganizowali zabawę w stylu lat '80 i '90. Nie mogło zabraknąć także różnych konkursów i konkurencji oraz słodkiego poczęstunku, które uświetniły zabawę. Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na najbardziej stylowe przebranie wsród klas 5 - 8. Zwyciężyli: pierwsze miejsce Zuzia z klasy VIII, drugie miejsce - Alan z kl VII a trzecie – Andżelika z kl V. Uczniowie otrzymali w nagrodę zabawne bonusy np. możliwość przebywania w toalecie podczas przerwy bez uwagi lub prowadzenie lekcji przez uczniów.

            Klasy 5 - 8

            Klasy 1 - 3

            Przedszkolaki

          • Rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Gostkowie na rok szkolny 2024/25

          • Zapraszamy do zapisów do naszych oddziałów przedszkolnych.

            Jeśli dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola, musi wziąć udział w rekrutacji. Rodzice, bądź prawni opiekunowie proszeni są o złożenie „Wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego  w Szkole Podstawowej w Gostkowie na rok szkolny 2024/2025”                             w terminie od 15.01.2024 r. do 8.03.2024 r. Wnioski do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej – https://spgostkowo.edupage.org/a/dla-rodzicow?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQzJnN1YnBhZ2U9NQ%3D%3D

            18.03.2024 r. zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

            Od 19.03.2024 r. do 26.03.2024 r. rodzice, bądź prawni opiekunowie kandydata potwierdzają wolę przyjęcia do przedszkola.

            Podanie do publicznej wiadomości ostatecznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych  w Szkole Podstawowej w Gostkowie na rok szkolny 2025/25 nastąpi 27.03.2024 r. po godz.12.00.

            Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w załącznikach 

            – Zarządzenie nr 6/2023 Burmistrza Bytowa z dnia 8 stycznia 2024 r., – Zarzadzenie_nr_6_2024_z_dnia_08.01.2024

            - Uchwała nr XL/413/2018 Rady Miejskiej w Bytowie z 24 stycznia 2018 r.  – uchwala_rekrutacja_413_2018(3).pdf

            - Uchwała nr LIX/515/2023 Rady Miejskiej w Bytowie z 19 kwietnia 2023 r. – UCHWALA_nr_LIX5152023.pdf

             

            Dyrektor Szkoły
            Łucja Hinc

             

          • Tydzień Profilaktyki

          • W październiku rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Moje zdrowie w moich rękach”. Organizowaliśmy następujące zadania:

            1. Bezpieczeństwo w sieci
            • „Zagubiona myszka” – warsztaty dla młodszych – dotyczące zagrożeń wynikających podczas korzystania z multimediów 
            • „Zaplątani w sieci” – warsztaty dla starszych – multimedia i cyberprzemoc
            • „Tomek i czarny kruk” – warsztaty dla młodszych – agresja i przemoc
            1. „Każdy Ci to powie, że ruch to zdrowie” – spotkanie z Czesławem Langiem.
            2. „Jabłko kontra słodycz” – jabłka na przerwie dla wszystkich uczniów. Konkurs dla uczniów z oddziałów O – III – postać z owoców.
            3. „Co ty robisz dla zdrowia?” – debata w klasach starszych. Konkurs – krótka odpowiedź na pytanie: Czy jest coś, co należałoby ograniczyć lub wprowadzić do waszej diety, stylu życia, by uczynić je zdrowszym?”.
            4. Oglądanie filmików edukacyjnych:
            • „10 uniwersalnych zasad zdrowego odżywiania zarówno dla młodszych, jak i dla starszych”,
            • „Owoce i warzywa”,
            • „Jak prawidłowo czytać etykiet”
            1. „Skóra nastolatki” – jak dbać o cerę w młodym wieku – spotkanie z kosmetyczką.
            2. „Jestem bezpieczny i odpowiedzialny za słowa i czyny” – spotkanie z policjantem.

            Zarówno konkursy jak i spotkania oraz warsztaty cieszyły się przychylnością ze strony uczniów. Dziewczęta starsze najbardziej wyczekiwały na spotkanie z kosmetyczką, które miało pomóc im dbać o swoją cerę w trudnym okresie dojrzewania. Młodsi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w trakcie konkursu na postać z owoców.

             

             

          • Apel bożonarodzeniowy

          • W czwartkowy poranek, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w murach naszej szkoły zapanowała wyjątkowa atmosfera. Nauczycielki Anna Chomacka i Sylwia Wirska - Lachs, we współpracy z uczniami klas 6 i 7 oraz członkami Szkolnego Koła Muzycznego, przygotowały uroczysty apel bożonarodzeniowy.

            W trakcie apelu uczniowie mieli okazję nie tylko podzielić się faktami na temat tradycji kolędowych, ale także wziąć udział w wspólnym śpiewaniu. Ekran, na którym wyświetlano teksty kolęd, umożliwił wszystkim obecnych zanurzenie się w magicznej atmosferze świąt. Mikrofon przekazywany z rąk do rąk pozwolił uczniom wyrazić swoją radość poprzez śpiew i nawet najmłodsi - przedszkolaki - z chęcią dołączyły do tego świątecznego chóru.

            Niezapomniane wrażenia zapewniły także utalentowani uczniowie - Zofia Kluk, Majka Borzyszkowska, które zagrały przepiękne akompaniamenty na gitarach, a Dawid Lenio wspaniale zagrał na pianinie.

            Uczniowie klasy 7 zaprezentowali krótką, ale pełną emocji inscenizację do kolędy - "Mario czy ty wiesz…". Ich zaangażowanie i talent aktorski sprawiły, że kolęda nabrała nowego, magicznego wymiaru.

            Na zakończenie apelu głos zabrała Pani Dyrektor, składając wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Jej słowa niosły ze sobą atmosferę życzliwości i nadziei na spokojne, rodzinne Święta. Dziękując wszystkim za zaangażowanie i wspólną radość, życzyła uczniom, nauczycielom oraz ich rodzinom wspaniałych chwil spędzonych razem.

          • Przedświąteczne odwiedziny

          • 13 grudnia odwiedziliśmy mieszkańców Domu Seniora w Dąbiu. Uczniowie klasy pierwszej, czwartej i piątej przygotowali wiersze oraz kolędy.

            Mieszkańcy otrzymali kartki świąteczne przygotowane przez dzieci w ramach konkursu „Otwórz serce na Święta” oraz przepyszne pierniki upieczone na lekcji języka kaszubskiego. Na zakończenie były życzenia i wspólne śpiewanie kolęd.

            To spotkanie, pełne wzruszeń i radości, na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Gostkowskie jasełka

          • Jasełka to zawsze wielkie wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej. Próby trwały już od połowy listopada, a ich efekt można było zobaczyć 18 grudnia. Były one także okazją do świętowania Dnia Seniora.

             Jak zawsze publiczność była liczna. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Starosta Leszek Waszkiewicz, Pan Burmistrz Ryszard Sylka, Pan Jerzy Wyczk - sołtys Gostkowa, proboszcz Gostkowa ksiądz Czesław Narloch oraz goście z zaprzyjaźnionego Domu Seniora w Dąbiu.

            Uczniowie klas 1-3 z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem odegrali swoje role, natomiast starsi uczniowie jako chór przepięknie zaśpiewali kolędy i piosenki świąteczne dopełniając całości. Piękny taniec aniołów wywołał łzy wzruszenia u wielu widzów.

            Nastrój był bardzo świąteczny i magiczny również dzięki bogatej scenografii oraz pięknym dekoracjom. Zaproszeni goście z zapartym tchem oglądali występ małych aktorów.

            O słodki poczęstunek dla publiczności zadbał nasz Pan Sołtys - Jerzy Wyczk. Dzięki niemu każdy podczas jasełek mógł raczyć się ciastem oraz kawą.

             

            Po jasełkach odbył się kiermasz świąteczny. Można było zakupić ozdoby i pierniki wykonane przez uczniów wraz z rodzicami. Udało się zebrać: 2666 zł . Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację czerwcowego Festynu Rodzinnego w naszej szkole.

             

             Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, a zwłaszcza:

            - Pani Bożenie Diks - głównej organizatorce jasełek

            - wychowawczyniom klas 1-3: Jolancie Wrońskiej oraz Janinie Sikorskiej

            - pedagogom specjalnym: pani Irenie Gospodarek i pani Karolinie Olszewskiej

            - Pani Sylwii Wirskiej - Lachs, która przygotowała do występu chórek

            - nauczycielom: Sylwii Malek – Radziszewskiej, Anecie Typie, Annie Chomackiej, Dariuszowi Kutełło i Agnieszce Bukowskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz organizacji tego wydarzenia

            - naszym małym aktorom z klas 1-3

            - uczniom, którzy zaśpiewali w chórze

            - Panu sołtysowi za słodki poczęstunek

            - pracownikom obsługi oraz rodzicom za pomoc w logistyce oraz montażu baśniowej scenerii jasełek. 

          • Gwiazdkowa pomoc

          • PAMIĘTAJ –

            „MIARĄ CZŁOWIECZEŃSTWA JEST STOSUNEK DO ZWIERZĄT”

              To już grudniowa tradycja, w tym roku również uczniowie uczestniczący w zajęciach kampanii CPCD zainicjowali w naszej szkole zbiórkę dla podopiecznych Azylu dla psów w Przyborzycach. Do zbiórki dołączyli inni uczniowie i nauczyciele. Przed samymi świętami psie smakołyki trafiły do podopiecznych Fundacji Nasze Futrzaki.          

          • KSIĄŻKA NAJLEPSZY PREZENT POD CHOINKĘ

          •    Dzięki Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom wszyscy uczniowie z klasy I,II i III naszej szkoły otrzymali w ostatnim dniu nauki  przed Świętami Bożego Narodzenia piękny prezent- książeczkę z bajkami Natalii Portman.

              A dlaczego książeczki trafiły do naszej szkoły? Fundacja przygotowała taką niespodziankę dla 30 pierwszych placówek, które przesłały sprawozdania za rok szkolny 2022/2023, ponieważ nasze sprawozdanie znalazło się w tej grupie książeczki dotarły do Gostkowa.  Liderki kampanii w naszej szkole pani Bożena Diks i pani Ewa Sobczyńska zaplanowały zadania dla uczniów, by zasłużyły na książeczkę w prezencie. Już od października uczniowie poznawali bajki z książeczki, a wszyscy uczniowie mogli się z nimi zapoznać, bo pojawiały się na gazetce kampanii. Każda klasa przygotowała też piękne ilustracje do bajki. I tak w październiku ilustracje do bajki: „ Żółw i Zając” przygotowała klasa III, w listopadzie do bajki: „Trzy Świnki” klasa II, a w grudniu do bajki: „Mysz Polna I Mysz Domowa” klasa I.  Tydzień przed apelem wszyscy uczniowie rozwiązywali test z treści tych trzech bajek i okazało się, że świetnie je zapamiętali. Poza tym do konkursu literackiego liderki zaprosiły uczniów z klasy IV i V, ich zadanie polegało na wymyśleniu własnego  zakończenia bajek. Siedmioro uczniów zostało wyróżnionych. Z klasy IV: Sebastian Kloskowski, Zuzanna Glapińska, Brajan Durbas, Hubert Pałasz, a z klasy V: Maciej Kąkol, Dawid Lenio i Maja Główczeska.  

          • Wizyta sławnego absolwenta

          •  W dniu 08.12.2023 w progi naszej szkoły zawitał długo niewidziany w Gostkowie absolwent naszej szkoły Pan Czesław Lang. Ponieważ Pan Czesław znany jest z dyscypliny sportu, jaką uprawiał zawodowo przez ponad 20 lat, to odwiedzili nas również trener - Pan Tomasz Natkaniec i zawodnicy sekcji kolarskiej Baszty Bytów. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z Panem Langiem, który wspominał swoje młode lata szkolne. Opowiedział słuchaczom o swojej pasji, a nawet można powiedzieć miłości - kolarstwie. Wspominał początki kariery, wymienił największe sukcesy. Został zapytany również o klucz do sukcesu, gdyż jest on również organizatorem wielkich imprez sportowych i odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą oraz propagatorem zdrowego trybu życia. Gość z wielką uwagą wysłuchał wszystkich pytań i cierpliwie na nie odpowiadał. Później przyszedł czas na rozmowę z młodszym pokoleniem braci kolarskiej. Trener Natkaniec opowiedział o długoletniej tradycji sekcji, wielu sukcesach kolarzy,  o możliwości wstąpienia do klubu. Wspólnie z kolarzami zaprezentowali rowery - od wiekowej "kolarzówki" począwszy, na najnowszych jednośladach z włókna węglowego skończywszy. Zainteresowani uczniowie pytali o częstotliwość treningów oraz ich przebieg, mieli również możliwość przejrzenia kronik klubu oraz "przymiarki" rowerów. 

            Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach „Tygodnia Profilaktyki”, którego inicjatorką była Pani Katarzyna Sikorska, w działaniach wspierał ją Pan Dariusz Kutełło oraz Panie Aneta Typa i Agnieszka Bukowska.

            To było bardzo udane spotkanie, które uświadomiło uczniom, że pochodząc z małej miejscowości można odnieść sukces, ale jak powiedział Pan Czesław: "wszystko zaczyna się od marzeń". Trener i zawodnicy podpowiedzieli zaś, jak marzenia można przekuć w czyn. Gościom bardzo dziękujemy za przybycie i próbę zarażenia nas swoją pasją.

             

          • Projekt edukacyjny JESIEŃ JEST PIĘKNA

          • W październiku Pani Mirosława Miloch wraz z grupą przedszkolną "Motylki" wzięli udział w projekcie edukacyjnym, który miał na celu:

            – budzenie zaciekawienia otaczającą przyrodą;

            – rozbudzanie zainteresowania zmianami zachodzącymi jesienią;

            – tworzenie sytuacji rozwijających u dzieci różne formy ekspresji;

            – rozwijanie kreatywności i wyobraźni;

            – przybliżenie dzieciom świata przyrody poprzez obserwację i badanie środowiska. 
            – obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią i wiązanie tych zmian z aktualną 
            porą roku
            – stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych 
            przez nauczyciela;

            - doskonalenie pamięci, spostrzegawczości;                               

            - kształcenie logicznego myślenia .

             W ramach projektu dzieci wzieły udział w nastepujących działaniach:

            1. Wycieczka, podczas ,której dzieci obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały napotkane drzewa  i  je  nazywały. Zbierały w bukiety jesienne, kolorowe liście oraz inne dary jesieni, z którymi wróciły do przedszkola .

            2. Czwórka chętnych przedszkolaków  wzięła  udział w konkursie plastycznym   zorganizowanym przez  czasopismo ABECADŁO  na temat „ Ulubione zajęcia Pani Jesieni „.  Do swoich prac plastycznych wykorzystali zebrane kolorowe liście.

            3. Wszystkie dzieci nauczyły się wiersza „Owoce" M. Konopnickiej , chętnie  je  w małych grupkach recytowały .

            4. Dużo wiadomości o owocach i warzywach dzieci dowiedziały się z filmu edukacyjnego  „ Owoce „ , Warzywa”. Dzieci chętnie próbowały  smaki różnych owoców . Odważni  rozpoznawali smaki z zawiązanymi oczkami .

            5. Przedszkolaki  wzięły udział  w konkursie  na temat „ Jabłko kontra słodycz” oraz wykonały wspólną pracę z owoców, którą następnie zjadły.

            6. Ciekawym tematem dla dzieci była dynia , wszyscy chcieli  ją narysować . Wykonaliśmy ją także z tekturowej  wypychanki.

            7. Dzieci  chętnie   lepiły  warzywa z masy solnej a po wyschnięciu malowały.

            8. Następne zadanie wymagało sprawnych rączek - przedszkolaki  przenosiły łyżeczką z pojemnika do pojemnika zebrane dary jesieni.

            9. Posumowaniem całomiesięcznej pracy  jest praca zbiorowa, w której dzieci wykorzystały  zebrane dary jesieni.

             

          • VI GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

          • 07. grudnia odbył się w naszej szkole VI GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA dla klas trzecich. 

            Do rywalizacji przystąpili uczniowie z czterech szkół: SP nr 1 w Bytowie, SP Niezabyszewo z filią w Rekowie, SP Pomysk Wielki i oczywiście SP Gostkowo. Każdą ze szkół reprezentowało troje uczniów. Uczestnicy najpierw wylosowali kolejność, w jakiej przystępowali do czytania, a następnie numer tekstu do przeczytania. W tym roku uczniowie czytali teksty z zimowych numerów miesięcznika “Świerszczyk” opowiadające o przygodach Bajetana - stałego bohatera każdego numeru. Uczestnicy byli oceniani pod względem płynności i poprawności czytania, dykcji, intonacji i ekspresji czytania, radzenia sobie ze stresem oraz wrażenia ogólnego. Wszyscy starali się zaprezentować jak najlepiej i z ogromną starannością czytali wylosowane teksty. Rzeczywistość konkursowa oraz towarzyszący rywalizacji stres zadecydowały o tym, jak uczniowie poradzili sobie z czytanym tekstem. 

             

            Po podsumowaniu punktacji udało się wyłonić zwycięzców:

            Miejsce I - Marcel Gawin z SP w Niezabyszewie

            Miejsce II - Majka Borzyszkowska z SP w Gostkowie

            Miejsce III - Natalia Grochowina z SP nr 1 w Bytowie

            Wyróżnienie przyznano:

            - Julii Chamier Gliszczyńskiej z SP w Niezabyszewie 

            - Zofii Kluk z SP w Gostkowie. 

            Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy, gdyż należy docenić ich zaangażowanie I pracę włożoną w przygotowanie do konkursu. Na koniec wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć pokazy ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych, które tego dnia odbywały się w naszej szkole. 

            Przyjazna atmosfera, nagrody i dodatkowe atrakcje sprawiły, że wszyscy uczestnicy wrócili do domów zadowoleni.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za przybycie oraz podjęcie rywalizacji. 
             

          • Nastrojowe "Mikołajki"

          • 06. grudnia tradycyjnie w naszej szkole świętowaliśmy “Mikołajki”. Uczniowie kl. 3 pod opieką liderki  kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom Pani Bożeny Diks przygotowali przedstawienie o Mikołaju i elfach, którzy postanowili pomóc niesfornym dzieciom w poprawie ich zachowania. Dziewczęta z klasy 6 należące do grupy prowadzonej przez p. Agnieszkę Bukowską przygotowały przedstawienie pacynkowe o tym, że dawanie prezentów może także sprawiać mnóstwo radości. 

            Po apelu na uczniów czekała wielka niespodzianka. Sołtys Gostkowa - Pan Jerzy Wyczk wraz z Mikołajem obdarowali słodkimi paczkami wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedszkolaki w imieniu szkolnej społeczności zaśpiewały Mikołajowi piosenki i pięknie podziękowały za prezenty. 

            Dzisiejszy dzień wprowadził nas wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy sołtysowi Jerzemu Wyczkowi.

            Także w Mikołajki uczniowie klasy VI rozdawali kolegom i koleżankom z klas I-III przygotowane na zajęciach języka angielskiego tzw. CHRISTMAS CRACKERS, tradycyjne angielskie cukierki - niespodzianki, które są w Wielkiej Brytanii nieodłącznym elementem przyjęć i obiadów bożonarodzeniowych. W każdym znaleźć można było coś słodkiego, naklejkę, balona lub małą zabawkę świąteczną, a także napisane przez uczniów świąteczne żarty - sucharki, stanowiące przykład typowego, angielskiego humoru.

            Rada Rodzicw również tego dnia sprawiła dzieciom dużo radości przygotowanym KIERMASZEM PIERNICZKÓW. Paczka przepysznych słodkości kosztowała 10 zł. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na organizację corocznego festynu z okazji Dnia Rodziny. Ze sprzedaży pierniczków udało się zebrać kwotę 640 zł.  Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tych słodkich smakołyków. 

          • Powiatowy konkurs „Méster bëlnégò czëtaniô”

          • Dnia 04.12.2023r. w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbył się etap powiatowy X konkursu regionalnego promującego piękne czytanie tekstów w języku kaszubskim. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów:

            -Krzysztof Malek w kategorii klas III – IV

            -Michalina Bukowska w kategorii klas V -VI

            Pierwszy występ podopiecznych Pani Anety Typy okazał się sukcesem. Michalina otrzymała wyróżnienie, natomiast Krzysiu zdobył II miejsce w swojej kategorii i tym samym zakwalifikował się do etapu regionalnego, który odbędzie się 15 grudnia w Wejherowie.

            Gratulujemy!

          • Uroczystość z okazji DNIA ŻYCZLIWOŚCI

          • 28.11 w naszej szkole odbył się apel z okazji dnia życzliwości. Przedszkolaki z grupy "Biedronek" z wychowawczynią Karoliną Kluk zaprezentowały wierszyki, w których przypomniały, że bycie miłym i uczynnym nic nie kosztuje, ale dzięki temu stajemy sie bogatsi. Dziewczęta z klasy 6 natomiast wraz z panią bibliotekarką Agnieszką Bukowską przygotowały przedstawienie pacynkowe, w którym tygrys był niemiły dla swoich przyjaciół, jednak zrozumiał, że może ich stracic przez swoje fochy i szybko się zreflektował.

            Po części artystycznej odbyło się wrecznie medali dla najżyczliwszych z naszej szkoły:

            - Najżyczliwszy nauczyciel - Anna Chomacka

            Najżyczliwszy pracownik szkoły - Zdzisław Meger

            Najżyczliwszy uczeń klasy:

            * I - Aleksander Nazarko

            * II - Nikodem Jandernal

            * III - Olaf Mański

            * IV - Zuzanna Glapińska

            * V - Maja Główczewska

            * VI - Anna Nowicka

            * VII - Nikola Kaczmarzyk

            * VIII - Zuzanna Banasiak 

            Gratulujemy!

          • Spektakl "Świat fantazy" w bytowskim BCK-u

          • We wtorkowy poranek (21.11.2023 r) uczniowie klas V i VI pojechali na spektakl oparty na fabule lektury "Hobbit".

             Ta historia, to nie tylko piękna bajka o smoku, elfach i krasnoludkach, to również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu, ale przede wszystkim to klasyczna opowieść “drogi”, jak w wielu znanych i lubianych dziełach literackich.

            Młody i niedoświadczony bohater - Bilbo wyrusza na daleką wyprawę, która w konsekwencji zmieni całe jego doczesne życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom,  podróżnik dorasta, dowiaduje się wiele o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości, poznaje smak klęski i wygranej, lecz nade wszystko dociera do kresu drogi na końcu której czeka wymarzona nagroda, ale okraszona nutą smutku i rozczarowania.

            Uczniowie z zaciakawieniem obserwowali przygody hobbita, który był dla nich na wyciągnięcie ręki, gdyż siedzieli przed samą sceną. Mamy nadzieję, że na lekcjach z "Hobbitem" będą wspominali spektakl z radością.

          • Nasze jesienne sukcesy sportowe

          • I. 30.10 odbyły się gminne zawody IMS w unihokeju🏒. Dziewczęta po bardzo zaciętych meczach zajeły I miejsce i uzyskały awans do finału powiatowego!🏆🏆Skład drużyny:Patrycja Pałasz, Natalia Nazarko, Wiktoria Kowalska, Nadia Banasiak, Zuzanna Banasiak, Agata Mostowska,Agata Skwierawska, Nadia Fusiek, Anna Podolska i Amelia Malinowska. 

            II. Duży sukces dziewczyn z kl VII-VIII w Finale Wojewódzkim w  sztafetowych Biegach Przełajowych w Gdyni, które zajęły III miejsce 🏆 na 19 zespołów awansujących do finału.🥉Skład drużyny: Patrycja Pałasz,Natalia Nazarko,Wiktoria Kowalska, Agata Mostowska, Nadia Fusiek, Agata Skwierawska, Lena Dułak, Anna Podolska

            III. 09. 11 powiatowe zawody IMS w unihokeju 🏒, które odbyły się w Tuchomiu. Dziewczęta zajęły II miejsce. 

            IV. 15.11. w szkole podstawowej nr 2 odbyły się zawody gminne w koszykówkę 3 x 3 dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentację zajęły następujące miejsca: chłopcy IV miejsce,  dziewczęta I miejsce i awans na szczebel powiatowy.

            V.  20.11.23 w Studzienicach odbyły się zawody powiatowe w ramach IM dziewcząt. Nasze uczennice spisały się bardzo dobrze, zajmując II miejsce w powiecie. Wygrały ze szkołą w Borzytuchomiu 7:3 i 12:2 z Dretyniem, natomiast przegrały z gospodyniami ze Studzienic.

            Gratulacje dla wszystkich.

            Dariusz Kutełło.